Огляд ЗМІ

Нардеп від “Слуги народу” купив розкішний маєток у центрі Києва під час війни

23 січня 2023, 10:46Новини233

При цьому, ціна купівлі виявилась досить незначною

  • Посилання скопійованоlink copied

У тяжкому для України воєнному 2022-у році 39-річний “слуга народу” Павло Халімон придбав маєток на Печерських пагорбах, біля ботанічного саду імені Гришка, буквально на відстані 5 хвилин від самого центру столиці.

Про це повідомляє “Українська правда”.

Журналісти встановили, що офіційно власник маєтку не Халімон, дім в червні 2022 року було подаровано Анастасії Котеленець. Щоб дізнатися, хто там живе, розслідувачі поїхали за адресою маєтку та в перший же день побачили там заступника керівника голови парламентської фракції “Слуга народу” Павла Халімона. Журналісти іншого разу також бачили там молоду жінку, схожу на Анастасію Котеленець, з маленькою дитиною.

При цьому “слуга народу” не виглядає як гість, а чоловіки, яких він зустрічав, схожі на будівельників“, – йдеться у матеріалі.

При цьому, ціна купівлі виявилась досить незначною: наприклад, за одну ділянку площею 2 гектари Анастасія, відповідно до договору, сплатила 29,8 тисяч гривень, за іншу аналогічної площі – 30 тисяч гривень.

Від імені кількох продавців землі діяв Андрій Зорій. Це – співзасновник компанії “Агро-Хаус”, директором якої був Павло Халімон. Анастасію Котеленець в угодах представляла Наталія Ропчан, яка працювала помічницею нардепа Павла Халімона та отримувала зарплату з бюджету.

Усі ці факти разом із купівлею маєтку виглядають так, наче слуга народу намагається їх приховати від народу. До того ж це може бути схемою, за якою організатори знаходять осіб для отримання безкоштовних ділянок, а ті вже за символічну ціну продають землю третій особі“, – пишуть розслідувачі.

За допомогою джерел у правоохоронних органах журналісти дістали договір купівлі-продажу цього маєтку. Відповідно до нього, будинок разом із земельною ділянкою площею в 10 соток коштував 10 мільйонів 300 тисяч гривень, із яких вартість будинку становила 6,5 мільйона гривень, а ділянки – 3,8 мільйона гривень.

Продавець – архієрей Православної церкви України Олександр Драбинко – в документі засвідчив, що зазначену в договорі ціну продажу він вважає вигідною для себе. У той же час, будинки поблизу Ботанічного саду аналогічної площі коштують близько 50–60 мільйонів гривень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Хочеться вірити, що іспанська Феміда не поведеться на хитрощі зловмисників і доведе свою неупередженість стосовно Віктора Муренка

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Точно незаконно продавати гуманітарну допомогу чи укладати щодо неї якісь інші договори, щоб отримати прибуток

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Залучення фахівця в якості експерта можливе лише у державні спеціалізовані експертні установи