За кордоном

Найкращі друзі в світі: путін оголосив про створення військового альянсу із Північною Кореєю

19 червня 2024, 15:04Новини67

Этот материал также доступен на русском

Москва «не виключає для себе» зокрема військово-технічне співробітництво з КНДР, яке зараз заборонено санкціями ООН

  • Посилання скопійованоlink copied

Росія та КНДР надаватимуть допомогу один одному у разі агресії проти однієї з країн, повідомив за підсумками візиту до Пхеньяну диктатор РФ володимир путін.

За його словами, пункт про взаємодопомогу у разі війни включений до договору про стратегічне та всеосяжне партнерство, яке було підписано за підсумками переговорів із північнокорейським лідером Кім Чен Іном.

За словами російського диктатора, Москва «не виключає для себе», зокрема, військово-технічне співробітництво з КНДР, яке зараз заборонено санкціями ООН.

Санкційний режим проти Пхеньяна, який «інспірований США та їхніми союзниками», має бути переглянутий, заявив путін. Західні країни також порушують «обмеження в рамках різноманітних міжнародних зобов’язань», продовжив він, додавши, що має на увазі постачання далекобійних озброєнь Україні для ударів по російській території.

Підписаний договір є «фундаментальним» і закладе основу відносин «на тривалу перспективу», наголосив путін.

За даними південнокорейської розвідки, КНДР вже постачає озброєння Кремлю після того, як путін звернувся за допомогою до Пхеньяну влітку 2022 року на тлі серії невдач російської армії в Україні. З Північної Кореї до РФ було направлено майже 5 млн артилерійських снарядів, а також балістичні ракети, у відповідь Москва почала постачати Пхеньян танками, літаками та технологіями для програми супутників-шпигунів, говорив Bloomberg міністр оборони Південної Кореї Сін Вон Сік.

КНДР «завжди буде вірно виконувати свої обов’язки за договором», заявив Кім Чен Ін на церемонії підписання. «Час змінився. Також змінився статус КНДР та РФ у світовій геополітичній структурі», – підкреслив Кім Чен Ін. Він додав, що вважає Росію “найчеснішим другом і соратником”, а путіна – “найдорожчим другом корейського народу”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна