За кордоном

Нафтова криза: світові ринки очікують на найбільший дефіцит пропозиції за останні 10 років

13 вересня 2023, 10:03Новини328

Этот материал также доступен на русском

Згідно з останніми даними ОПЕК скорочення пропозиції в Саудівській Аравії на тлі рекордного попиту призвело до того, що ціни на нафту в Лондоні перевищили 90 доларів за барель

  • Посилання скопійованоlink copied

Світові ринки нафти очікують на найбільший за останні 10 років дефіцит пропозиції у понад 3 млн барелів на день у наступному кварталі, оскільки Саудівська Аравія продовжує скорочувати видобуток сировини.

Про це повідомляє Bloomberg.

Згідно з останніми даними ОПЕК скорочення пропозиції в Саудівській Аравії на тлі рекордного попиту призвело до того, що ціни на нафту в Лондоні перевищили 90 доларів за барель.

Світові запаси нафти, які різко виснажилися в цьому кварталі, в найближчі три місяці скоротяться ще більше – приблизно на 3,3 млн барелів на день, свідчать прогнози ОПЕК.

“Якщо ці прогнози справдяться, це може стати найбільшим скороченням запасів принаймні з 2007 року, згідно з аналізом Bloomberg даних, опублікованих секретаріатом ОПЕК, розташованим у Відні”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що 13 членів ОПЕК в цьому кварталі видобували в середньому 27,4 млн барелів на добу, що приблизно на 1,8 млн менше, ніж, на думку організації, потрібно споживачам.

Якщо організація залишить видобуток без змін, як це планує зробити лідер групи Саудівська Аравія, розрив між попитом і пропозицією майже подвоїться в останні три місяці року. За оцінками ОПЕК, у четвертому кварталі їй необхідно забезпечити 30,7 млн барелів на день, щоб задовольнити попит.

Відповідні дії ОПЕК свідчать про те, що вони мають намір стрімко скорочувати світові запаси нафти. У розвинених країнах запаси нафти вже приблизно на 114 млн барелів нижчі за середній показник за період з 2015 по 2019 рік, йдеться у звіті.

Додається, що Саудівській Аравії може знадобитися ціна майже 100 доларів за барель для покриття державних витрат, а також амбітних проектів спадкоємного принца Мухаммеда бін Салмана. Королівство витратило значні суми на різні проекти, починаючи від футуристичного міста Неом і закінчуючи придбанням футболістів найвищого класу, таких як Кріштіану Роналду, для своєї національної ліги.

Джерело: Економічна правда

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна