Нафтогаз попередив про ризик підвищення тарифів на газ від постачальника «останньої надії»

3 грудня 2021, 09:06Новини71

Этот материал также доступен на русском

З 1 грудня побутові споживачі ПОН можуть стати клієнтами ГК “Нафтогаз України” автоматично. Таке рішення для побутових клієнтів, які не обрали ринкового постачальника й отримують газ від постачальника

  • Посилання скопійованоlink copied

Вартість газу для клієнтів, що отримують блакитне паливо від постачальника «останньої надії» (ПОН), без підтримки з боку НКРЕКП для стабілізації ціни з 1 грудня, може змінюватися щодня й може становити більш ніж 30 грн/куб. м. Про це заявили в ГК “Нафтогаз”, пише Україна Комунальна.

У компанії вказали, що з 1 грудня побутові споживачі ПОН можуть стати клієнтами ГК “Нафтогаз України” автоматично. Таке рішення для побутових клієнтів, які не обрали ринкового постачальника й отримують газ від постачальника “останньої надії”, стало можливим завдяки ухваленню та підписанню законопроєкту № 2553.

При цьому там нагадали, що 29 листопада 2021 року Президент України підписав цей закон — “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії”. Він набрав чинності 1 грудня.

Відповідно до цього закону ГК “Нафтогаз України”, як вказано, звернулася до НКРЕКП (регулятора) щодо підключення всіх побутових клієнтів ПОН на умовах базової річної пропозиції. Це дозволить клієнтам отримувати газ протягом усього опалювального сезону за 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості розподілу/доставки).

“Газопостачальна компанія “Нафтогаз України“ очікує позитивне рішення регулятора щодо створення сталих умов для споживачів природного газу”, — відзначили у компанії.

“У разі відсутності підтримки зі сторони НКРЕКП з 1 грудня 2021 року постачальник “останньої надії“ буде зобов’язаний здійснювати постачання газу всім своїм споживачам за ціною, розрахованою за формулою, яка наведена в пункті 24 Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника “останньої надії“, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2021 року № 1102. У такому разі ціна на газ буде змінюватися щодня й може становити більш ніж 30 грн/куб. м”, — вказали у ГК.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?