Зверніть увагуПроекти та інноваціїОгляд ЗМІ

«Нафтогаз» готовий викупити весь газ, запропонований українськими видобувниками

16 квітня 2024, 15:31Новини327

Країна щороку втрачає приблизно півмільярда кубометрів газу, які змогли б зробити нас сильнішими й стійкішими в умовах війни

  • Посилання скопійованоlink copied

Група «Нафтогаз» готова викупити весь обсяг газу, який українські приватні видобувачі запропонують ринку 2024 року. Про це повідомив голова групи «Нафтогаз» Олексій Чернишов, йдеться на сторінці групи у мережі Facebook.

«Ми розуміємо, що видобуток потребує інвестицій. Тому вам необхідно реалізувати свій ресурс за конкурентною ціною. Ми готові викупити його», – зазначив Чернишов. З його слів, в умовах війни й постійних ворожих атак для України критично важливо зберігати енергетичну незалежність і збільшувати власний видобуток, і «Нафтогаз» робить усе для цього, зокрема торік вдалося суттєво збільшити обсяг видобутку.

«Але загальний результат залежить від усіх компаній, що зараз працюють в Україні», – наголосив голова «Нафтогазу» і зазначив, що, як і торік, компанія планує робити все у прозорий спосіб – через механізми Української енергетичної біржі.

Зі слів генерального директора української приватної газовидобувної компанії «Гео-Альянс» Людмили Кучменко, торік співпраця з «Нафтогазом» продемонструвала свою ефективність, а всі процеси відбувалися прозоро й чітко, оплати приходили вчасно.

Окрім планів щодо співпраці на 2024 рік, також ішлося про умови, які має створити держава для підтримання українського видобутку, зокрема про вчасне й прозоре отримання спецдозволів на видобуток та інших процедурних моментів.

«Те, що сьогодні відбувається з «Укрнафтобурінням», – дуже негативний фактор для української енергетики. Через це країна щороку втрачає приблизно півмільярда кубометрів газу, які змогли б зробити нас сильнішими й стійкішими в умовах війни», – переконаний Чернишов.

Нагадаємо, на початку квітня група «Нафтогаз» розпочала сезон закачування газу у підземні сховища. За даними АТ «Укртрансгаз», упродовж опалювального сезону 2023-2024 було відібрано 8,5 млрд куб. м природного газу з ПСГ, з них Україна використала 6,7 млрд куб. м.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня