Колізії та конфлікти

НАБУ оголосило в розшук Андрія Довбенка у справі щодо махінацій з майном АРМА

4 січня 2023, 10:02Новини116

Завдана шкода в чотирьох епізодах корупційної схеми оцінюється у 485 млн грн

  • Посилання скопійованоlink copied

НАБУ розшукує власника низки юридичних компаній Андрія Довбенка, слідство вважає його організатором злочинної групи, викритої на махінаціях з арештованим майном, переданим в управління АРМА, повідомляє бюро.

Завдана шкода в чотирьох епізодах корупційної схеми оцінюється у 485 млн грн.

Ключові факти

  • Днями НАБУ і САП здобули докази того, що викрита минулого року розтрата майна, переданого АРМА, здійснена організованою злочинною групою (ОЗГ) у складі чотирьох осіб. 29 грудня її організатору, власнику низки юридичних компаній, повідомили про підозру, а також ще одному учаснику – генеральному директору ДП «СЕТАМ» (2016–2020 рр.), наразі – посадовцю Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.
  • Ще двом учасникам групи – голові АРМА (2016–2019 рр.) та начальнику управління менеджменту активів центрального апарату АРМА (2018–2020 рр.) – повідомили про підозру у махінаціях з арештованим майном АРМА раніше. Також 29 грудня про підозру повідомили директору приватної компанії, підконтрольній Довбенку.
  • Таким чином, загальна кількість встановлених учасників як самої групи, так і залучених до вчинення певних злочинів, становить 11 осіб.
НАБУ оголосило в розшук юриста у справі щодо махінацій з арештованим майном, яке передали АРМА /Фото 1
НАБУ оголосило в розшук юриста у справі щодо махінацій з арештованим майном, яке передали АРМА /Фото 2
  • Слідство встановило, що організатор схеми упродовж 2017–2018 років запропонував голові АРМА корупційну схему з реалізації арештованого майна. У НАБУ кажуть, що Довбенко «впродовж кількох років мав опосередкований вплив на формування та реалізацію державної правової політики Міністерства юстиції України, саме АРМА, ДП «Сетам», і був добре обізнаний зі специфікою цього напрямку діяльності Агентства».
  • «Він розробив план, який передбачав установлення контролю за всіма етапами: від моменту передачі речових доказів АРМА до їхнього продажу по заниженій вартості на підконтрольному торгівельному майданчику підконтрольним компаніям», – повідомили у НАБУ.
  • За даними слідства, впродовж 2019 року учасники групи щонайменше чотири рази успішно реалізували корупційну схему з продажу арештованого майна за заниженою вартістю. За попередніми оцінками, завдана шкода в цих чотирьох епізодах становила 426 млн грн. Однак експертиза уточнила її розмір, і наразі це становить 485 млн грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром