На Полтавщині викрито злочинну схему з ухилення від сплати податків на 5 млн грн

11 квітня 2023, 15:15Новини178

Этот материал также доступен на русском

Детективи БЕБ провели інвентаризацію та 6 обшуків у службових приміщеннях причетних суб’єктів господарювання

  • Посилання скопійованоlink copied

Детективи Територіального управління БЕБ у Полтавській області викрили організаторів злочинної схеми з ухилення від сплати ПДВ та податок на прибуток. Сума збитків становить близько 5 млн грн.

Слідством встановлено підприємство, що закуповувало бентонітові та палигорськітові глини. Далі сировину гранулювали та фасували для продажу. За попередньою змовою групи осіб готову продукцію (гігієнічний наповнювач для тварин) продавали за готівкові кошти. Також гроші отримували на особові рахунки службових осіб підприємства. Таким чином, особи приховали фактичні обсяги виробництва та реалізації продукції. Ухилення від сплати податків завдало значних збитків держбюджету.

Детективи БЕБ провели інвентаризацію та 6 обшуків у службових приміщеннях причетних суб’єктів господарювання. Вилучили понад 1,5 млн грн необлікованої готівки, комп’ютерну техніку, фінансово‑господарську та копії технічної документації промислового підприємства. На вилучене майно судом накладено арешт.

Слідчі дії тривають, встановлюється повне коло причетних осіб до незаконної діяльності.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється детективами ТУ БЕБ у Полтавській області за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури.

Довідково: Порушення ч.2 ст. 212 Кримінального кодексу України карається штрафом від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?