На передовій юридичного фронту: сили ТрО ЗСУ та система БПД

5 січня 2023, 19:32Новини167

Этот материал также доступен на русском

Тепер, коли завдяки ЗСУ практично щодня стає все більше звільнених сіл та міст, мешканці деокупованих територій мають можливість отримати безоплатну правову допомогу «вживу»

  • Посилання скопійованоlink copied

Правових проблем у людей, які знаходяться поблизу районів ведення бойових дій, у так званих «сірих» зонах або на нещодавно деокупованих територіях, вистачає.

Віднедавна в найгарячіших місцях Донецької, Запорізької та Херсонської областей правова допомога надається у партнерській співпраці Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України та системи безоплатної правової допомоги.

Про це у себе на сторінці Twitter повідомив колишній заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

“Кожен, хто проживає на нещодавно звільнених територіях та у «сірих» зонах, має можливість звернутися за юридичною консультацією. Безоплатна правова допомога надається у партнерській співпраці @TDF_UA та @LegalAidGovUA і @minjust_gov_ua”, – наголосив Мамедов.

Справа в тому, що з початком широкомасштабної збройної агресії рф частина території України стала зоною активних бойових дій чи була окупована. Багато працівників системи БПД Донецької, Запорізької областей, Херсонщини та інших регіонів через небезпеку, окупацію та постійні обстріли були вимушені переїхати в безпечніші місця. Юристи продовжували надавати правову допомогу мешканцям цих територій дистанційно – телефоном або онлайн. Але через поганий зв’язок, перебої з інтернетом це було досить складно.

Тепер, коли завдяки ЗСУ практично щодня стає все більше звільнених сіл та міст, мешканці деокупованих територій мають можливість отримати безоплатну правову допомогу «вживу».

«Забезпечення суверенітету України, захист рідної землі, вміле нищення ворога всіма наявними силами та засобами, участь у документуванні воєнних злочинів, дотримання правил та звичаїв ведення війни, військово-цивільне співробітництво, захист прав людини в зоні ведення бойових дій та на деокупованих територіях – це той перелік завдань, ефективне виконання яких забезпечується Командуванням Сил Територіальної оборони України», – зазначають у Командуванні сил ТрО ЗСУ.

Така ефективна взаємодія сил національного спротиву забезпечує:

  1. інформування осіб, які проживають поблизу та в місцях ведення бойових дій, на деокупованих територіях, та які мають потребу у вирішенні правових питань і юридичному захисті;
  2. фіксацію та передання центрам правової допомоги інформації про осіб, які потребують правової допомоги;
  3. документування воєнних злочинів.

Так, з метою забезпечення захисту прав вразливих категорій осіб, які постраждали від воєнних дій та задля їх доступу до правових послуг, а також поширення правової інформації військовослужбовці Робочої групи щодо участі у наданні правових послуг населенню Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України відвідали райони, де тривають бойові дії, та деокуповані території Херсонщини.

Крім того, як зазначили на фейсбук сторінці Сил територіальної оборони ЗСУ, “кожен має можливість звернутися за юридичною консультацією до контакт-центру системи БПД за номером: 0 800 213 103“.

«Ми віримо в те, що всі наші фахівці скоро повернуться на свої робочі місця і зможуть в повному обсязі надавати безоплатну правову допомогу в офісах. Проте наразі це небезпечно, і ми вдячні нашим колегам по «юридичному фронту» за їх завзяту допомогу і розуміння складної ситуації в наших областях», – зазначила в. о. директора Регіонального центру з надання БВПД у Донецькій та Запорізькій областях Лариса Кожемякіна.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро