На Київщині за кошти благодійників будують житловий комплекс для військових з інвалідністю

28 лютого 2024, 16:57Новини96

Этот материал также доступен на русском

Фінансують масштабний проєкт благодійний фонд Андрія Засухи та ФК «Колос Ковалівка»

  • Посилання скопійованоlink copied

На Київщині благодійники будують інклюзивний житловий комплекс для воїнів-героїв з інвалідністю. Заплановано побудувати 56 приватних будинків для ветеранів та їхніх родин.

Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко на своїй сторінці у Facebook.

Фінансують масштабний проєкт благодійний фонд Андрія Засухи та ФК «Колос Ковалівка».

«Роботи йдуть швидкими темпами. Заселити перших мешканців планують вже наприкінці травня-початку червня. Це військові з родинами, які втратили житло внаслідок бойових дій, або ж їхні оселі розташовані на тимчасово окупованих територіях», – розповів начальник КОВА.

Руслан Кравченко додав, що КОВА максимально сприяє реалізації проєкту.

Родини мешкатимуть у будинках площею 80 квадратних метрів. В оселях буде зроблений ремонт, встановлені кухонні меблі та облаштовані ванна та санвузол.

«Кожне помешкання матиме простору терасу для відпочинку, а також земельну ділянку 4-5 соток. Облаштують всі необхідні комунікації: воду, електрику, газ, каналізацію. Комплекс, розташований у хвойному лісі на березі озера. Враховано все, щоб люди з інвалідністю почувалися комфортно. Тротуари та проїзди облаштовані так, щоб його мешканці легко пересувалися містечком», – додав Руслан Кравченко.

Для реабілітації військових буде облаштована абмулаторія. Буде і велика зона відпочинку: сквер, спортивні майданчики, спеціально облаштовані місця для барбекю, дитячі майданчики. Будують також власне протирадіаційне укриття мінімум на 100 осіб.

Дітей військових до найближчих шкіл та садочків відвозитиме спеціальний автобус. Його також закуплять благодійники. Виробники будівельних матеріалів Київщини робили максимальні знижки, що дозволило збудувати ще більше житла.

«Дякую благодійному фонду Андрія Засухи та футбольному клубу «Колос Ковалівка» за колосальну підтримку наших військових та максимальну участь в реалізації проєкту на всіх етапах. Яким буде повернення ветеранів та ветеранок до мирного життя, залежить від кожного з нас. Вдячний, що до цього процесу долучається відповідальний бізнес», – сказав Руслан Кравченко.

Начальник Київської ОВА розповів, що на Київщині торік за рахунок субвенції з державного бюджету 271 ветеран та члени сімей загиблих отримали компенсацію на придбання житла. Загальна сума – понад 600 млн грн.

«Але, зважаючи на масштаби російського вторгнення, можливостей лише держави для забезпечення всіх потреб замало. Людям, які повернулися з фронту, доводиться фактично заново починати життя та адаптуватися до нього. Тому шукаємо всі можливості, щоб залучити бізнес до цього і зробити процес більш швидким та ефективним. Щоб ті, хто ризикував своїм життям та втратив здоровʼя, не почувалися покинутими», – додав Руслан Кравченко.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму