На Буковині поліцейські заблокували нелегальний канал переправлення ухилянтів

30 листопада 2023, 09:22Новини129

Вартість такої послуги коливалася від 2500 до 10 000 доларів США

  • Посилання скопійованоlink copied

Зловмисники допомагали чоловікам, які підлягають мобілізації, перетинати кордон до Молдови поза офіційними пунктами пропуску. Вартість такої послуги коливалася від 2500 до 10 000 доларів США. Організатори «схеми» отримали підозри за незаконний перетин кордону.

Поліцейські на постійній основі проводять комплексні заходи з викриття незаконних каналів переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Під час чергових відпрацювань оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції припинили протиправну діяльність та заблокували канал нелегальної міграції. Як встановили правоохоронці, до його організації причетні мешканці області.

До їхніх обовʼязків входив пошук охочих виїхати за межі України, допомога з оформленням фіктивних документів, інструктаж щодо місця зустрічі, передачі коштів та правил перетину кордону. З метою конспірації фігуранти використовували підставні телефонні номери, за допомогою яких тримали звʼязок з «клієнтами». Ділки пропонували чоловікам, які ухиляються від проходження військової служби, незаконно потрапити до Молдови за окрему плату — від 2500 до 10 000 доларів США.

Під час проведення процесуальних заходів, поліцейські зупинили автомобіль, який перевозив трьох військовозобовʼязаних у напрямку українсько-молдовського кордону. За сприяння у безперешкодному виїзді за кордон ухилянти погодилися заплатити від 8500 до 10 000 доларів США з особи.

Організатору незаконного каналу переправлення чоловіків призовного віку за межі України та його спільникові повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Заходи з викриття проводилися спільно з СБУ. Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах