Митницю необхідно наділити додатковими повноваженням контролю за походженням пального

13 липня 2023, 15:13Новини177

Митникам необхідно дозволити запитувати додаткові документи у трейдерів, щоб переконатися в неросійському походженні пального з підозрілих напрямків

  • Посилання скопійованоlink copied

Державі слід посилювати контроль за походженням імпортного пального. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

Зокрема, він вважає, що митникам необхідно дозволити запитувати додаткові документи у трейдерів, щоб переконатися в неросійському походженні пального з підозрілих напрямків.

«Я підтримую розширення повноважень митниці щодо запиту документів. А ще я був би не проти, щоб парочку розумників потримали кілька тижнів на колесах на митниці «до вияснєнія», — наголосив Куюн.

Експерт обурився поведінкою окремих імпортерів, «які ще у травні клялися в готовності докласти всіх зусиль задля перемоги над російським пальним, почали виказувати невдоволення прискіпливістю митників до їхньої документації».

«То вам, панове, «шашечкі ілі єхать»? Чому ми дивуємось неквапливим й обережним європейцям й американцям, якщо самі не готові по-справжньому дати бій пальному від агресора? Хулігани зрєнія лішають, вимагають додаткові документи про неросійське пальне!!! Нечувано!» — зазначає експерт.

Цікавий крок, на його переконання, також пропонує Міненерго — запровадити технічний регламент на скраплений газ, який посилить вимоги до якості й зможе відфільтрувати частину міксів із використанням російського ресурсу.

Нагадаємо, щоб запобігти цьому, Кабінет міністрів України доповнив постанову №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з російської федерації» з метою заблокувати потрапляння російського палива, нафти і нафтопродуктів в Україну, переліком нафтопродуктів невизначеного походження.

Проте це проблеми не вирішило. За даними «А-95», у червні 50% імпорту скрапленого газу було з Польщі, Литви і Латвії.

«Це так звані мікси — суміші LPG різного походження. Якого саме? Скажу лише, що Польща залишається найбільшим імпортером російського скрапленого газу у світі – понад 1 млн т на рік. Латвія взагалі не має власних виробництв, проте є імпортером «іззапорєбріка», — каже Куюн.

Через що, на його думку, якісний, але більш дорогий продукт американського і європейського виробництва просто не може нормально конкурувати з цими сумішами на українському ринку.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін