Минулого тижня понад 30 тисяч громадян та представників бізнесу доєдналися до купівлі військових ОВДП, – депозитарій НБУ

10 травня 2022, 09:40Новини157

Этот материал также доступен на русском

Рекордне зростання пов’язане із запровадженням учасниками ринку капіталу нових цифрових сервісів у координації із депозитарієм НБУ, біржами та центральним контрагентом.

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство фінансів України з початку повномасштабного нападу росії провело 27 аукціонів із продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету понад 55,2 млрд грн, близько 144,1 млн дол. США та 176,5 млн євро. Про це свідчать дані депозитарію Національного банку України.

Найбільший портфель військових ОВДП традиційно сконцентрований серед банків – первинних дилерів. Водночас минулого тижня кількість вкладників серед громадян та бізнесу збільшилася з 11,8 тис. до 43,3 тис.

Рекордне зростання пов’язане із запровадженням учасниками ринку капіталу нових цифрових сервісів у координації із депозитарієм НБУ, біржами та центральним контрагентом. У тому числі, завдяки введенню напередодні нових модернізованих сервісів API-взаємодії системи “Депозитарій НБУ”.

Станом на 9 травня 2022 року обсяг вкладень українських громадян та бізнесу у військові облігації перевищує 4,6 млрд грн, 45,7 млн дол. США та 25,6 млн. євро, а нерезидентів – 66,7 млн грн.

Нагадуємо, що сьогодні кожен бажаючий може доєднатися до купівлі військових ОВДП та підтримати у такий спосіб фінансовий фронт України.

Детальніша статистика щодо військових ОВДП розміщена за посиланням. Дані в таблиці наведені за номінально-амортизаційною вартістю.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога