Огляд ЗМІ

Михайло Фрідман запропонував Україні мільярд доларів із власних коштів

9 вересня 2022, 17:43Новини450

Этот материал также доступен на русском

Ці гроші можуть піти на фінансування проектів в Україні, пов’язаних з інфраструктурою, охороною здоров’я, продовольчою та енергетичною безпекою

  • Посилання скопійованоlink copied

Російський мільярдер Михайло Фрідман, який перебуває під санкціями Великобританії та Євросоюзу, запропонував переказати мільярд доларів українському Альфа-банку.

Про це повідомляє газета The Wall Street Journal.

За словами джерел видання, знайомих із ситуацією, пропозиція Фрідмана спрямована на те, щоб переконати Великобританію скасувати обмеження, які були введені щодо нього.

Неназвані чиновники США заявили газеті, що ініціатива Фрідмана — одна з тих пропозицій, які бізнесмени, банки та компанії, які потрапили під санкції, таємно роблять владі західних країн, які фінансують відновлення України після російського вторгнення.

При цьому сам Фрідман заперечував, що пропонував послугу за послугу, пише The Wall Street Journal. У МЗС Великобританії заявили, що «не потурають ухиленню від санкцій».

Український Альфа-банк запропонував київським чиновникам дозволити Фрідману переказати на рахунки фінансової організації мільярд доларів зі свого особистого статку, повідомив голова наглядової ради банку Роман Шпек. За його словами, ці гроші підуть на фінансування проектів в Україні, пов’язаних з інфраструктурою, охороною здоров’я, продовольчою та енергетичною безпекою.

Шпек стверджує, що український Альфа-банк направив свою пропозицію до Національного банку України у червні. При цьому він заперечує, що метою пропозиції було послаблення санкцій.

«Для нас це справді важливий економічний проект, і ми хотіли б уникнути будь-яких спекуляцій, що Фрідман та його партнери хотіли б інвестувати мільярд доларів в Україну, щоби отримати щось в іншій країні. Я не вважаю це (ініціативу Фрідмана) якоюсь спекуляцією чи грою, яка в майбутньому може допомогти уникнути чи зняти санкції», — додав голова наглядової ради українського Альфа-банку.

Як зазначає The Wall Street Journal, для доступу до рахунків та переказу грошей Фрідману знадобиться дозвіл ЄС, а також Мінфіну США. Хоча мільярдер не перебуває під американськими санкціями, обмеження було введено щодо Альфа-банку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?