МВФ змінить внутрішні правила, щоб надати Україні кредит

18 березня 2023, 14:14Новини66

Раніше правила фонду не допускали надання кредитів країнам з підвищеним рівнем невизначеності

  • Посилання скопійованоlink copied

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду затвердила зміни у внутрішніх правилах, щоб у МВФ з’явилася можливість видавати кредити країнам, які зіткнулися з «виключно високою невизначеністю», повідомляє Reuters.

Зміни у політиці видачі кредитів стосуватимуться тих країн, які переживають «екзогенні шоки, які не піддаються контролю влади країни та їхній економічній політиці», йдеться у заяві МВФ.

Раніше правила фонду не допускали надання кредитів країнам з підвищеним рівнем невизначеності, що виникла, наприклад, через війну або природні катаклізми.

Суть змін полягає в тому, що МВФ усуне бар’єри для двосторонніх кредиторів та донорів щодо погашення боргу позичальника. За інформацією агентства, незважаючи на те, що в заяві фонду не згадувалася Україна, зміни до правил безпосередньо пов’язані з планами МВФ виділити країні кредит. Джерело Reuters близьке до переговорів повідомило, що МВФ і Україна досягнуть первинних домовленостей щодо нового кредиту 21 березня.

16 березня газета Financial Times (FT) із посиланням на джерела повідомила, що МВФ вирішив затвердити програму багаторічного кредитування України. Її сума становитиме $15,6 млрд. За даними Мінфіну України, у проект бюджету на 2023 рік закладено дефіцит у $38 млрд.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?