За кордоном

Morgan Stanley погіршив прогноз зростання ВВП України у 2021 році до 3,4%

28 серпня 2021, 11:18Новини507

Этот материал также доступен на русском

Аналітики також очікують збільшення облікової ставки до 8,5% під час найближчого перегляду

  • Посилання скопійованоlink copied

Аналітики Morgan Stanley погіршили оцінку зростання ВВП України у 2021 році до 3,4% проти 4,5%, як очікувалося раніше. У 2022 році вони прогнозують зростання ВВП на 4,2%. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми, як і раніше, прогнозуємо послідовне зростання в третьому і четвертому кварталах 2021 року, чому сприяють кращий урожай, продовження внутрішнього відновлення в міру зняття обмежень, пов’язаних із COVID-19, і подальше відновлення зовнішнього попиту», – пояснили аналітики.

Серед ризиків прогнозу Morgan Stanley відзначає низькі темпи вакцинації у порівнянні з іншими країнами.

Крім цього, аналітики очікують збільшення Національним банком (НБУ) облікової ставки з нинішніх 8% річних до 8,5% під час найближчого перегляду, який має відбутися 9 вересня.

Водночас вони змінили прогноз справедливої вартості ВВП-варантів слідом за змінами очікувань економічного зростання у 2021-2022 роках. Зокрема, при очікуваннях зростання на 4,3% у 2021 році та 3,8% у 2022 справедлива вартість цих паперів оцінювалася 156% від номіналу, тоді як відкладене відновлення економіки, яке прогнозується на наступний рік, призведе до зниження справедливої вартості до 151%.

Як очікує Morgan Stanley, Міністерство фінансів прагнутиме викупити додаткові варанти в майбутньому, проте цього року це видається малоймовірним через високу ціну та брак коштів з урахуванням затримки фінансування від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що дефіцит державного бюджету на 2022 рік у законопроєкті до першого читання передбачається на рівні 3,5% ВВП відповідно до Бюджетної декларації на три роки, при цьому немає можливості цей показник переглядати до другого читання.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро