Проблемні борги

Молдова розпочне погашати борг перед Газпромом після аудиту

4 листопада 2021, 17:39Новини152

Этот материал также доступен на русском

Борг «Молдовагазу» перед російським Газпромом буде погашено або реструктуризовано після аудиту молдовської компанії.

  • Посилання скопійованоlink copied

Борг «Молдовагазу» перед російським Газпромом буде погашено або реструктуризовано після аудиту молдовської компанії, результати якого можуть бути отримані через 4-5 місяців, повідомив віцепрем’єр, міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину, передає «Інтерфакс-Азербайджан», зазначає Kosatka.Media.

«Я не хочу спекулювати з приводу боргу та розмірів цього боргу. У ході переговорів називалися різні цифри, у ЗМІ також наводили різну суму боргу. Найчастіше, представники “Газпрому” називали суму $720 млн, з урахуванням пені. Але ми не обговорювали суму боргу, оскільки є різні думки. У цьому боргу є суми ще з 1994 року, там включені якісь витрати. Тому ми вирішили провести аудит, з’ясувати, як формувався цей обов’язок. Ми раді, що «Газпром» погодився із цією пропозицією. (…) Зауважте, у протоколі не називається жодна сума, вона буде встановлена ​​під час аудиту», – сказав Спину у вівторок на телеканалі Мoldova 1.

Він повідомив, що аудит проводитиме міжнародна компанія, яку відбере уряд Молдови. Так, відповідальними за цей процес є Міністерство інфраструктури та регіонального розвитку та агентство державної власності.

«Ми маємо поспішати, у нас немає багато часу. За 4-5 місяців ми маємо отримати результати аудиту. Після цього вирішуватимемо – є можливість погасити борг протягом п’яти років або ж вестимемо переговори з «Газпромом» про реструктуризацію боргу», – зазначив віцепрем’єр.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?