Мобілізовані до війська зможуть отримати компенсацію за невикористану відпустку

31 грудня 2022, 15:50Новини493

Галина Третьякова зареєструвала у Верховній Раді законопроект № 8164-1

  • Посилання скопійованоlink copied

Пропонується внести зміни до законодавства та встановити, що в разі призову працівника на військову службу під час мобілізації йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки.

Голова комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова зареєструвала у Верховній Раді законопроект № 8164-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких соціальних гарантій захисникам і захисницям України, яким пропонується передбачити виплату компенсації мобілізованим до війська працівникам за невикористану відпустку. Пропонується, зокрема, доповнити статтю 83 Кодексу законів про працю новою частиною в такій редакції: «У разі призову працівника на військову службу під час мобілізації, на особливий період, призову працівника на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки у строк до 31 грудня року його призову».

У зв’язку зі змінами до статті 83 Кодексу законів про працю стосовно виплат за невикористану частину відпустки пропонується закріпити в статті 24 Закону «Про відпустки» норму про компенсацію за невикористані відпустки для мобілізованих працівників у строк до 31 грудня року його призову. Також, згідно з документом, мобілізовані до війська, яких було звільнено у зв’язку з демобілізацією, можуть отримати 60 днів відпочинку з виплатою «двомісячного грошового утримання впродовж мобілізаційного періоду за рахунок Державного бюджету України».

Щодо вартості реалізації ініціативи, то автор визнає в пояснювальній записці, що необхідні зміни до Державного бюджету, однак їх «неможливо прорахувати, що пов’язано із невизначеністю часу проведення військового стану та остаточної кількості осіб, призваних на військову службу».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі