Зверніть увагу

Мобілізація в Україні: коли військовозобов’язаний повинен прийти на ВЛК

29 вересня 2023, 16:00Новини121

Этот материал также доступен на русском

Призову підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки

  • Посилання скопійованоlink copied

В України триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через військову агресії РФ. Призову підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки.

Всі військовозобов’язані мають проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). Адвокатка, керівниця медичного напрямку в ГО «Юридична сотня» Христина Ковцун розповіла в інтерв’ю «Українському радіо», коли потрібно прийти на ВЛК до територіального центру комплектування (ТЦК).

Коли треба прийти на медкомісію

Вона зазначила, що за загальним правилом у мирний час, коли немає мобілізації, всі військовозобов’язані мають проходити медогляд один раз на п’ять років.

«Чоловіки 18-60 років, які перебувають в запасі за станом здоров’я, визнаються чи придатними, чи обмежено придатними і можуть бути мобілізовані. Звичайно, це стосується і жінок з відповідними медичними спеціальностями», – сказала Ковцун.

Адвокатка підкреслила, що коли йде мобілізація, цей строк може нівелюватися.

«Тому що в нас є указ президента про мобілізацію, і відповідно, коли військовозобов’язаному вручають повістку, він зобов’язаний з’явитися в територіальний центр комплектування, колишній військкомат, уточнити облікові дані і пройти військово-лікарську комісію для того, щоб було розуміння, чи він придатний, чи обмежено придатний, чи непридатний. І це обов’язок», – пояснила вона.

За словами експертки, якщо військовозобов’язаний відмовляється від проходження військово-лікарської комісії — це адміністративне правопорушення, і за нього передбачений штраф. Вона додала, що пізніше може бути ще один виклик.

Як відбувається медкомісія

Ковцун зазначила, що процедура проходження ВЛК досить непогано прописана.

«Насамперед центри комплектування мають певні обов’язки з отримання інформації, зокрема, з управлінь соцзахисту для того, щоб з’ясувати хто є, наприклад, в статусі особи з інвалідністю. Крім того, самі військовозобов’язані під час проходження ВЛК мають надати свою медичну картку, виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань. Тому що ми розуміємо, що є різні ситуації. Одна людина абсолютно здорова, її роками нічого не турбує, а інша, грубо кажучи, не вилазить зі стаціонарного лікування, переносить операції тощо. І військовозобов’язаний повинен про це повідомити», – розповіла адвокатка.

Вона додала, що після того, як подаються ці документи, для військовозобов’язаного призначають загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз крові на антитіла – ВІЛ, гепатит B, гепатит C, визначають групу крові, резус-належність, проводять рентгенологічне обстеження.

«Особам, які мають більше ніж 40 років, обов’язково проводять вимір внутрішньоочного тиску і дослідження крові на цукор», – пояснила експертка.

За словами Ковцун, якщо в ході загальних аналізів визначають, що є погані показники, можуть призначати й додаткові обстеження.

«Після цього військовозобов’язаний оглядається обов’язково такими лікарями, як хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноларинголог, стоматолог, дерматолог та іншими лікарями за показаннями. Тобто це дуже серйозний і відповідальний процес, який відбувається саме з урахуванням аналізів і обстеження лікарів», – резюмувала вона.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро