Міжнародні партнери мають надати нам не тільки військову, але й фінансову підтримку, – Наталія Яресько

7 квітня 2022, 19:26Новини353

Наталія Яресько, а у минулому — міністр фінансів України, заявила, що західні санкції проти росії поки що заслабкі

  • Посилання скопійованоlink copied

Як відбудовувати життя з руїн добре знає Наталія Яресько, виконавча директорка фінансової наглядової ради Пуерто-Ріко, а у минулому — міністр фінансів України. В останні роки в наслідок частих торнадо, руйнування у містах та селищах Пуерто-Ріко були безпрецедентними. Сьогодні так само, але вже внаслідок російської воєнної агресії, виглядають українські міста.

В розмові з НВ Н.Яресько проаналізувала, від чого далі буде залежати економічна сталість країни, якщо війна затягнеться.

Насамперед, це бюджет, за нього я переживаю найбільше. Наші міжнародні партнери мають надати нам не тільки військову, але й фінансову підтримку. Бо таких одноразових надходжень до бюджету, як були наприкінці лютого, в березні, вже не буде, платити податків будуть обмаль, – зазначила Яресько.

Також експертка звертає увагу й на нові умови оподаткування, які звузять надходження податків у майбутньому та ймовірно створять дефіцити: “Звісно Україна зараз як держава не фінансує все, проте видатки значно зросли. Держава платить людям, які воюють, за їх роботу хорошу зарплатню, і правильно робить, що платить. Держава платить родинам загиблих, що також важливо, і це потрібно робити. Україна виплачує усі пенсії, підтримує усіх лікарів та медсестер, також є виплати по безробіттю, але потрібно зараз пріоритезувати, і, звісно, посилити роботу з нашими західними партнерами, щодо підтримки країни та її бюджету”.

Що стосується першочергових кроків у відновленні країни, то починати треба з інвентаризації збитків, що Україна вже робить зараз, у тому числі через додаток Дія.

“Треба вже розуміти, що потрібно буде знести, а що — відбудувати. Далі потрібно планувати широко — яке бачення ми маємо для країни? Ми не будемо відбудовувати те, що було, ми маємо вибудувати країну у кращій формі. Більш зеленою, більш енергоефективною. Ми вже не будемо відбудовувати ті хрущовки, нам вже зараз можна починати робити візію або бачення того, яку кращу країну ми хочемо відбудувати, і це за галузями потрібно робити, за областями, і над цим планом працювати зі світом, щоб залучати кошти від міжнародних організацій, країн”, – підкреслила Яресько.

Приватний сектор у відбудові України теж дуже важливий, потрібно, щоби комерційний сектор працював разом із державами, це має бути величезний новій план Маршалла.

 

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна