За кордоном

Мітинги на підтримку України у Фінляндії

28 лютого 2022, 09:38Новини409

Вулиці багатьох фінських міст розквітли синьо-жовтими стягами та замайоріли гаслами

  • Посилання скопійованоlink copied

Хвиля мирних демонстрацій на підтримку України останніми днями пройшла по Фінляндії. Вулиці багатьох фінських міст розквітли синьо-жовтими стягами та замайоріли гаслами. За інформацією фінського державного телебачення Yle десятки тисяч українців, фінів та росіян у Гельсінкі, Тампере, Ювяскюля, Турку, Порі, Оулу й у багатьох інших населених пунктах протестували проти війни, яку розв’язала Москва, проти безглуздої загибелі військовиків і мирного населення України.

Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» як партнерська організація Національної спілки журналістів України активно долучився до інформаційної роботи у висвітленні підтримки України у світі. Фоторепортаж з Фінляндії спеціально для «Борг.Експерт» – один з прикладів того, як активісти журналістських об’єднань України виконують свій професійний і громадянський обов’язок.

Українці багатоголосим хором співали національний гімн, прохали про підтримку України фінським народом, росіяни скандували ”Росія без Путіна!”, фіни демонстрували гасла про потребу вступу до НАТО. Війна в Україні не залишила нікого байдужим.

Агресія Кремля порушила питання етичності продовження договору про співпрацю з Росатомом у побудові атомної електростанції на півночі Фінляндії поблизу містечка Пюхяйоки (фін. Pyhäjoki). Зразу два спонтанних мітинги одночасно пройшли неподалік від будмайданчика АЕС у найближчому до будівництва місті Оулу.

Обидва мітинги виступили на підтримку України у визвольній війні проти російського окупанта, а також порушили питання безпеки продовження співпраці з державною компанією країни-агресорки «Росатомом», засновник якої – особисто той, хто віддав наказ про збройне вторгнення на територію сусідньої держави.

Свою громадянську позицію виявляли як активісти громадських формувань, так і представники інтелігенції, робітники, люди різних професій. Були на події і журналісти.

«Ні бізнесу з Росією!», «Ні Росатому у Фінляндії!», «Мир Україні!» – такі гасла лунали на мітингах з вуст як українців, так і фінів.

Фінляндія – мужня країна, для якої людське життя й гідність – цінності.

Збройне вторгнення Москви показало, що різниця в цінностях цих країн колосальна й це унеможливлює, на думку учасників мітингу, потребу подальшої співпраці.

Сергій Шевченко, спеціально для «Борг.Експерт»

Фото: Арі-Пекка Аувінен (Пюхайокі); Мирослава Аббасова (Оулу).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”