За словами очільника МОН Оксена Лісового, це роблять для того, аби зробити більші канікули в зимовий, найскладніший, період. Відповідно, щоб завершити навчання пізніше – у червні.

Межі навчального року і дня для студентів і учнів змістять

О.Лісовий зазначив, що школи ще таких рекомендацій не отримали. МОН здійснює необхідні розрахунки.

“Розуміємо, що частина закладів у момент відключення електроенергії буде переходити на змішаний режим. Тому будемо робити зміщення навчання”, – уточнив міністр.

І додав: терміни навчання учнів, найімовірніше, змістять ближче до теплого періоду, адже постає ще питання щодо опалення.

“Зараз ухвалюємо остаточне рішення, але, швидше за все, будуть зміщені графіки по дню. Тобто не тільки в контексті початку і завершення навчального року і канікулярних періодів, а й по дню. Це буде залежати, чи позмінно організовано навчання в школі, але такий комплекс заходів ми розробляємо”, – розповів Лісовий.

Очільник МОН також розповів, що на сьогодні 88% закладів освіти має укриття.

“Там, де їх ще нема, – це найскладніші рішення. Там, де нема старого радянського ПРУ (протирадіаційне укриття), нема підвалу, який можна переоблаштувати в укриття. Там треба просто будувати. А будувати, відповідально, за новими державними стандартами, щоб укриття витримало пряме влучання – досить дороге завдання”, – уточнив посадовець.