За кордоном

Міністри енергетики України і США обговорили санкції проти «Росатому»

22 вересня 2022, 15:21Новини51

Особливу увагу сторони приділили ситуації на Запорізькій АЕС

  • Посилання скопійованоlink copied

У ході робочої поїздки до Сполучених Штатів міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністром енергетики США Дженніфер Гренхолм. Очільник Міненерго проінформував колегу про прицільне знищення російським агресором української енергетичної інфраструктури та регулярні обстріли ядерних об’єктів.

Особливу увагу сторони приділили ситуації на Запорізькій АЕС. Міністри обговорили результати роботи місії МАГАТЕ на ЗАЕС та подальші кроки для її демілітаризації. Було наголошено на необхідності повного виведення військ зі станції та прилеглих територій.

Дженніфер Гренхолм висловила цілковиту підтримку Україні у питанні деокупації ЗАЕС та її повернення під повний контроль легітимного українського оператора. Російські військові наражають як саму АЕС, так і весь регіон на серйозну небезпеку, наголосила міністр.

Герман Галущенко підкреслив, що російська державна корпорація «Росатом» бере безпосередню участь в агресії проти України і покриває акти ядерного тероризму.

«Відповіддю цивілізованого світу має бути введення санкцій проти «Росатому» і відмова від ядерних технологій агресора не тільки у нових проєктах, але і у вже розпочатих», – наголосив він. Міністр нагадав, що український Уряд вже ініціював перед РНБО введення санкцій щодо понад 700 фізичних і юридичних осіб, пов’язаних з «Росатомом».

Також Герман Галущенко зазначив, що американська Westinghouse має потенціал замінити російську корпорацію на світовому ринку і Україна вже зробила свій вибір у цьому напрямку.

Так, НАЕК «Енергоатом» відмовився від співпраці з «Росатомом» і розширив угоди з Westinghouse на постачання ядерного палива для всіх діючих українських атомних електростанцій. Поглибленню співпраці української та американської компаній сприятиме і запланована корпоратизація «Енергоатому», законопроєкт щодо особливостей якої Уряд вже подав на розгляд Верховної Ради.

Також на зустрічі обговорювалася підготовка до наступного опалювального періоду та оптимальні шляхи міжнародної підтримки України у закупівлі газу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?