За кордономОгляд ЗМІ

Міністр оборони Південної Кореї: КНДР може продати росії новий тип балістичних ракет

11 січня 2024, 10:12Новини109

Этот материал также доступен на русском

Кім Чен Ин відвідав збройові заводи 10 січня й вказав на нещодавні “недоліки” у виробництві боєприпасів, наголосивши на стратегічній важливості основних видів озброєнь.

  • Посилання скопійованоlink copied

Північна Корея може продати росії нові типи тактичних керованих ракет додатково до передбачуваного постачання балістичних ракет малої дальності для використання Москвою у війні проти України. Також КНДР може провести подальші випробування зброї для ескалації напруженості напередодні виборів у Південній Кореї та США. Про це, як пише liga.net заявив глава оборонного відомства Південної Кореї Шин Вон Сік в інтерв’ю агентству Yonhap.

За даними північнокорейського пропагандистського видання KCNA, диктатор Північної Кореї Кім Чен Ин відвідав збройові заводи 10 січня й вказав на нещодавні “недоліки” у виробництві боєприпасів, наголосивши на стратегічній важливості основних видів озброєнь. Він оглянув мобільні пускові установки ракет малої дальності.

Міністр оборони Південної Кореї припустив, що цей візит може бути пов’язаний з імовірним постачанням Північною Кореєю зброї до Росії, оскільки обидві країни посилюють свою військову співпрацю.

Шин Вон Сік заявив, що КНДР може провести випробування твердопаливних балістичних ракет середньої дальності вже в січні 2024 року й може запустити ракету дальнього радіуса дії “під нормальним кутом” для ескалації напередодні ключових виборів у Південній Кореї та США.

“Північна Корея вперше провела випробувальний запуск балістичної ракети малої дальності у квітні 2022 року. Це новий тип зброї з орієнтовною дальністю польоту 100-180 кілометрів”, – сказав Вон Сік.

Він додав, що Північна Корея раніше заявляла про розгортання цих ракет для фронтових військ, вона може продати принаймні частину з них Росії, враховуючи нещодавні підозри щодо продажу балістичних ракет малої дальності.

“З огляду на нещодавню торгівлю зброєю, я думаю, Північна Корея могла продати їх Росії”, – сказав Шин, посилаючись на ймовірний продаж Північною Кореєю балістичних ракет малої дальності KN-23 до Росії.

Кім Чен Ин відвідав збройові заводи у КНДР (Фото: Yonhap)

За оцінками міністра, станом на кінець грудня 2023 року Північна Корея надала Росії близько 5 000 контейнерів з озброєнням, які можуть вмістити близько 2,3 млн снарядів калібру 152-мм або близько 400 000 артилерійських снарядів калібру 122-мм.

Шин висловив занепокоєння з приводу ймовірного надання Росією технологічної допомоги для північнокорейської програми озброєнь в обмін на торгівлю зброєю, зокрема шпигунським супутником Пхеньяна.

Кім Чен Ин відвідав збройові заводи у КНДР (Фото: Yonhap)
Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”