Мінфін відновлює середньострокове бюджетне планування

23 березня 2023, 12:41Новини85

Этот материал также доступен на русском

Денис Улютін наголосив, що завдяки підтримці міжнародних партнерів система управління державними фінансами є достатньо стійкою навіть в умовах війни:

  • Посилання скопійованоlink copied

22 березня під головуванням Першого заступника Міністра фінансів України Дениса Улютіна та спіголовуванням керівника операційного відділу 1 “Незалежне управління та демократизація” Представництва ЄС в Україні Ксав’є Камю відбулося онлайн-засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розвитку системи управління державними фінансами.

Участь у заході також взяли більше 80 учасників: представники органів влади системи управління держаними фінансами та ключові міжнародних партнерів із розвитку.

Під час вступного слова Денис Улютін наголосив, що завдяки підтримці міжнародних партнерів система управління державними фінансами є достатньо стійкою навіть в умовах війни:

«Нашими основними завданнями на цей рік є максимально можливе поновлення тих процесів та процедур у сфері управління державними фінансами, які ми призупинили з початком війни, та проведення необхідних підготовчих дій для масштабного відновлення країни та нашої інтеграції до ЄС».

«Ми відновлюємо середньострокове бюджетне планування. Вже цього року плануємо додати до проекту бюджету на 2024 рік трирічний прогноз основних бюджетних показників. Наступного року – поновити цикл повноцінного середньострокового бюджетного планування із підготовкою Бюджетної декларації на 2025-2027 роки, що міститиме цілі державної політики з показниками їх досягнення, пріоритети відновлення та відповідний розподіл ресурсів», – повідомив Перший заступник Міністра фінансів.

Крім того, Денис Улютін підкреслив, що ще одним важливим напрямом в контексті ефективного використання ресурсів є покращення управління державними інвестиціями:

«Потреба коштів для відновлення є колосальною – понад 300 млрд дол. за оцінками Світового банку. Ми очікуємо, що більша частина фінансування, як мінімум на перших етапах, буде здійснюватися через різні форми державних інвестицій – капітальні видатки бюджету, державні гарантії, ДПП. Тому дуже важливо забезпечити уніфікацію підходів до відбору проектів, визначити чітку рамку для проектів відновлення та посилити контролюючу роль Мінфіну на всіх етапах інвестиційного циклу».

Наступне пріоритетне завдання, яке окреслив Перший заступник Міністра фінансів, є забезпечення ефективної мобілізації коштів платників податків і підзвітності за їх використання. Адже податки та збори – це основне джерело фінансування нашої обороноздатності.

Також під час заходу учасники обговорили основні напрямки реформи СУДФ у контексті вступу України до ЄС, поточну ситуацію щодо Національного плану відновлення (податкова, митна та бюджетна сфери).

Зі свого боку міжнародні партнери висловили готовність надавати подальшу підтримку в реалізації пріоритетів Стратегії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро