За кордоном

Мінфін США: Російські олігархи заздалегідь знали про війну і тому швидко сховали свої активи

16 січня 2023, 18:00Новини279

Этот материал также доступен на русском

FinCen вважає, що російські олігархи діяли за схемою, аналогічній тій, яку застосував Роман Абрамович

  • Посилання скопійованоlink copied

Російські олігархи заздалегідь знали про дату російського вторгнення в Україну та почали переводити активи на імена своїх близьких, щоб уникнути санкції. Таких висновків дійшло Агентство боротьби з фінансовими злочинами при казначействі США FinCen у розслідуванні про дії російського великого бізнесу напередодні війни, повідомляє «Бі-бі-сі».

Агентство посилається на звіти інших структур, які повідомляли про підозрілі операції на рахунках та у фондах низки росіян. Йдеться про кількох олігархів та представників еліт. Їхні імена поки що не називаються.

FinCen вважає, що російські олігархи діяли за схемою, аналогічній тій, яку застосував Роман Абрамович. У січні Guardian з посиланням на документи кіпрської компанії Meritservus повідомила, що мільярдер незадовго до початку війни переписав активи щонайменше на $4 млрд на сімох дітей, наймолодшому з яких – дев’ять років.

До вторгнення Абрамовичу належало щонайменше 10 трастів, прописаних на Кіпрі та острові Джерсі. У лютому він розпочав їхню реорганізацію. Діти мільярдера стали акціонерами великих російських компаній та власниками дорогого майна.

Процедура реорганізації закінчилася у день початку війни – 24 лютого.

Після початку війни в Україні уряди Великої Британії та Євросоюзу ввели санкції проти Абрамовича, звинувативши у зв’язках із Володимиром Путіним. Абрамович заперечує зв’язок із Кремлем.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром