Проекти та інновації

Міненерго хоче створити “чорний список” для порушників на ринку електроенергії

8 липня 2021, 17:35Новини285

Этот материал также доступен на русском

У відомстві підкреслили також маніпуляції на ринку двосторонніх договорів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство енергетики ініціює створення “чорного списку” — переліку систематичних порушників на ринку електроенергії, яким тимчасово обмежуватимуть доступ до торгів на електронних аукціонах за двосторонніми договорами.

Про це повідомляє пресслужба Міненерго, зазначає ЕП.

Так, напрацювання змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу е/е на “Українській енергетичній біржі” представлять на засіданні аукціонного комітету 9 липня. Також, як кажуть у відомстві, із запитами щодо запровадження таких змін до міністерства звернулись “Гарантований покупець” та УЕБ.

“Потрібно зазначити, що зараз спостерігається ситуація спотворення ціноутворення на організованих сегментах ринку, про що свідчить періодичне падіння ціни на електричну енергію нижче собівартості її виробництва навіть найдешевшою атомною генерацією”, — зазначили в Міненергетики.

У відомстві підкреслили також маніпуляції на ринку двосторонніх договорів. Так, окремі трейдери та електропостачальники, які уклали двосторонні договори на купівлю електроенергії, не виконують свої зобов’язання щодо купівлі електроенергії в обсягах і за цінами, відповідно до договору, та порушують умови оплати.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?