Мінагрополітики розробляє механізми для прозорого і безперешкодного експорту

28 травня 2024, 17:35Новини74

Этот материал также доступен на русском

Крім того, розробляється система простежуваності продукції і прогнозованості врожаю

  • Посилання скопійованоlink copied

Упроцесі розвитку агросектору і, зокрема, зернової галузі важливо впроваджувати зміни, відповідно до норм і стандартів ЄС. Одна з актуальних змін – створення механізмів для боротьби з тіньовим експортом зернових та олійних культур. І встановити чіткі правила для всіх учасників ринку.

Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на Українській зерновій конференції.

За його словами, треба створити умови для прозорого і безперешкодного експорту. З цією метою Мінагрополітики працює над встановленням мінімальних експортних цін на агропродукцію, в першу чергу, на зернові та олійні. Крім того, розробляється система простежуваності продукції і прогнозованості врожаю.

«У Мінагрополітики розробляють механізм, який би дозволив ефективно прогнозувати максимальну врожайність різних культур. Крім того, ухвалено зміни до законодавства щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного станів, яким встановлюються мінімальні ціни на експорт. При цьому необхідно визначити такий рівень цін, який відповідатиме ринковим, але не зупинятиме експорт», – зазначив Тарас Висоцький.

Крім того, виконуючий обов’язки Міністра розповів про програми підтримки аграріїв. Він відзначив, що наразі держава особливо приділяє увагу допомозі фермерам, які знаходяться на територіях воєнного ризику. Тобто на деокупованих територіях, територіях можливих/активних бойових дій, у прифронтовій зоні.

Для сільгоспвиробників цього року діє низка державних програм підтримки:

  • «Доступні кредити 5-7-9». Агровиробники можуть отримати кредит до 90 млн грн, а підприємства з переробки – до 150 млн грн;
  • гранти на розвиток садів і теплиці – до 7 млн гривень або 10 млн гривень відповідно;
  • компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем;
  • компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%;
  • малі аграрії, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар, на контрольованій території – 4 тисячі гривень.
Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні