Мін’юст затвердив Дорожню карту у сфері банкрутства

2 жовтня 2023, 16:18Новини628

Этот материал также доступен на русском

Документом визначено шість розділів із визначенням цілей і завдань, які мають бути досягнуті і виконані.

  • Посилання скопійованоlink copied

26 вересня 2023 року Міністерство юстиції наказом № 3427/5 затвердило Дорожню карту щодо діяльності з розбудови потенціалу для підтримки впровадження Кодексу України з процедур банкрутства.

Дорожня карта – це документ, підготовлений Міністерством юстиції, в якому викладено узгоджену позицію ключових стейкхолдерів у сфері банкрутства/неплатоспроможності щодо цілей і ключових завдань діяльності з розбудови ефективних механізмів врегулювання виконання зобов’язань через застосування процедур банкрутства на наступні три роки.

У міністерстві зауважили, що Дорожня карта направлена на формування і реалізацію державної політики у сфері банкрутства/неплатоспроможності відповідно до кращих міжнародних порівняльних практик та принципів Європейського Союзу, посилення торговельно-економічних відносин і подальшої європейської інтеграції України.

Документом визначено шість розділів із визначенням цілей і завдань, які мають бути досягнуті і виконані.

Розділ І містить завдання для Національної асоціації арбітражних керуючих України (далі – НААКУ) забезпечити та/або підвищити свою спроможність в європейському та світовому просторі у сфері банкрутства/неплатоспроможності. Метою реалізації завдань цього розділу є налагодження міжнародної співпраці і готовність та спроможність арбітражних керуючих України брати участь в процедурах банкрутства, які розглядаються в країнах ЄС та інших юрисдикціях світу. Так само даний розділ спрямований на підвищення спроможності арбітражних керуючих України брати участь у справах, які стосуються визнання в Україні іноземної процедури банкрутства та застосування відповідних процедур.

Розділ ІІ присвячений підвищенню професійного рівня та доброчесності арбітражних керуючих, що є частиною заходів з розвитку інституту банкрутства/неплатоспроможності та професії арбітражного керуючого. Арбітражний керуючий є ключовим фахівцем, на якого покладається забезпечення захисту інтересів кредиторів із дотриманням прав боржника. Специфіка покладених завдань на арбітражного керуючого створює щоденні етичні виклики в процесі взаємодії з судом, кредиторами та боржником. Тому метою положень цього розділу є посилення позиції арбітражного керуючого у процедурі банкрутства і як, наслідок, сприяння у підвищенні її ефективності та прозорості.

Розділ ІІІ спрямований на координацію суддівської освіти з підготовки суддів та кандидатів на посаду судді в частині застосування національного законодавства та єдності судової практики у питаннях банкрутства/неплатоспроможності, проведення семінарів з порівнянням українського законодавства у сфері банкрутства/неплатоспроможності із
законодавством у сфері неплатоспроможності держав-членів ЄС, обміну досвідом між українськими суддями та суддями держав-членів ЄС, що в кінцевому підсумку сприятиме підтриманню високого професійного рівня серед суддів, які спеціалізуються на розгляді відповідної категорії справ. Зокрема, в актах ЄС з питань банкрутства неодноразово наголошується на необхідності безперервного навчання суддів, які спеціалізуються на справах з відновлення платоспроможності.

Розділ IV направлений на забезпечення вивчення, оцінки та коригування політики в сфері банкрутства/неплатоспроможності за допомогою фактичних показників її реалізації із використанням науково обґрунтованого підходу. Залежно від характеру даних та їх змін визначатиметься напрямок відповідної реформи. Серед іншого Директива (ЄС) 2019/1023 про превентивну реструктуризацію, принципи якої мають бути імплементовані в законодавство України, покладає на держави обов’язок щодо створення системи збору та оцінки
даних щодо механізмів превентивної реструктуризації.

Розділ V передбачає гармонізацію національного законодавства у сфері банкрутства/неплатоспроможності із законодавством ЄС, спрямовану на забезпечення якісного та ефективного регулювання відповідної сфери.

Розділ VІ направлений на забезпечення підвищення рівня обізнаності щодо процедур банкрутства серед різних категорій стейкхолдерів, з метою поширення використання і застосування цих процедур, формування інформаційного простору із практичною інформацією щодо можливостей, цілей і результатів застосування законодавства у сфері банкрутства/неплатоспроможності. Зокрема, в актах ЄС з питань банкрутства особлива увага приділяється так званим кваліфікованим кредиторам – податковим органам та органам соціального страхування.

У міністерстві звернули увагу, що зазначена Дорожня карта може бути переглянута у разі зміни потреб чи пріоритетів ключових стейкхолдерів.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника