Мін’юст вимагає заборонити проросійську партію “СПАС”

2 квітня 2024, 15:15Новини214

Этот материал также доступен на русском

Інформацію оприлюднив сайт Судової влади України

  • Посилання скопійованоlink copied

Восьмий апеляційний адміністративний суд відкрив провадження за позовом Мін’юсту до проросійської партії “Соціал-патріотична асамблея слов’ян” (“СПАС”) щодо заборони її діяльності. Інформацію оприлюднив сайт Судової влади України.

Скриншот із сайту Судової влади України

Рух ЧЕСНО неодноразово звертався до СБУ щодо заборони діяльності партії “СПАС”. Надані матеріали правоохоронці зазначили у листі до Мін’юсту.

Скриншот відповіді СБУ на звернення Руху ЧЕСНО

Зауважимо, що цю партію очолює Едуард Коваленко, якому у 2022 році повідомили підозру у державній зраді. Коваленко є у Реєстрі зрадників Руху ЧЕСНО.

Справа Коваленка перебуває в суді. За даними слідства, він шукав навідників та коригувальників вогню на території України й передавав її своїм кураторам. У 2021 році Коваленка затримала СБУ за підозрою у роботі на ФСБ, а також так зване міністерство держбезпеки “ЛНР”.

Головний редактор херсонського видання “МОСТ” Сергій Нікітенко, який тривалий час стежить за роботою партії та роботою Коваленка зазначає, що партію через її проросійську діяльність слід було заборонити раніше: “Ще два роки тому викликало здивування, коли всі партії забороняли, то “СПАС” не включили в список. Ми намагались дізнатися чому. Тоді ніхто не надав відповіді. І нарешті взялися й за неї. Ймовірно, партія фінансувалась з Росії. Коваленко зараз знаходиться на непідконтрольній Україні території — в Генічеську”.

“Схвалюємо позицію Мінʼюсту, який ініціював заборону “СПАСу”. Міністерство продовжує роботу над очищенням політичної системи від проросійського впливу. ЧЕСНО відстежуватиме цю справу у суді, так само як робив це з іншими провадженнями щодо заборонених партій”, — коментує Віта Думанська, лідерка Руху ЧЕСНО.

Нагадаємо, у 2023 році за ініціативи Міністерства юстиції суд заборонив 18 політичних партій: ОПЗЖ, ”Опозиційний блок”, Партію Шарія, партію ”НАШІ”, Комуністичну партію та інші. Раніше Рух ЧЕСНО писав, що за результатами соціологічного опитування лише 1% українців згодні дозволити депутатам від заборонених партій допрацювати до наступних виборів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника