Проблемні борги

Мін’юст: упродовж минулого тижня стягнуто понад 160 млн грн аліментів

25 січня 2022, 18:21Новини162

Этот материал также доступен на русском

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2022 року стягнули 287,7 млн грн аліментних платежів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 161,9 млн грн аліментів, зазначає пресслужба Мін’юсту.

З них 27,6 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні в Покровському відділі державної виконавчої служби у Нікопольському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) перебуває виконавче провадження про стягнення аліментів на користь дитини в розмірі ¼ частини доходів щомісячно, починаючи з червня 2014 року і до повноліття дитини.

Виконавче провадження перебуває на виконанні у відділі з липня 2017 року.

Як зазначається, оскільки боржник не сплачував аліменти, постановою державного виконавця накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. Крім цього, для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Маючи намір виїхати за кордон, боржнику довелось сплатити борг у сумі 177 789 грн, штраф у сумі 88 894 грн та виконавчий збір у сумі 17 779 грн.

Водночас органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2022 року стягнули 287,7 млн грн аліментних платежів. З них 46,4 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника