Проблемні борги

Мільярдні борги ДІУ покриє “Укрфінжитло”, або Мінфін

27 серпня 2021, 14:16Новини876

Этот материал также доступен на русском

Міністерство фінансів хоче об’єднати та докапіталізувати “Укрфінжитло” і надалі злити його з ДІУ з подальшою виплатою боргів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” прокоментував створення держкомпанії “Укрфінжитло” (“Українська фінансова житлова компанія”), яка буде займатися реалізацією держпрограм з надання іпотечних кредитів та фінлізингу житла та для якої в Кабміні планують випуск ОВДП на 20 млрд грн, – повідомляє finbalance.

“Ми пішли доволі складним шляхом, враховуючи, що зобов’язання Державної іпотечної установи, яка має бути приєднана до “Укрфінжитло”, – вельми значні – понад 7 млрд грн і воно фактично якийсь час перебувало в стані банкрутства. Ми пішли шляхом, коли ми не створюємо одну “чисту” компанію, а ДІУ залишаємо з квартирами поліцейських та іншими проблемами. Ми намагаємося натомість зробити об’єднання, докапіталізувати “Укрфінжитло” і надалі злити його з ДІУ з подальшою виплатою боргів. Якщо це не робить “Укрфінжитло”, це зробить Міністерство фінансів. В нас тут прагматичний підхід”, – каже міністр.

Далі, за словами міністра, – це потенційна можливість для близько 10 тис. сімей отримати житло або у фінансовий лізинг, або в кредит. Президент поставив завдання реалізувати програми, які роблять житло доступним для людей.

“Перші кредити ми видаватимемо вже цього року. Умови уряд чітко визначив – це й строк до 20 років, і 20% першого внеску (для лізингу). Зараз ми очікуємо на прийняття постанови про докапіталізацію. Ми даємо імпульс, але в перспективі 5-10 років очікуємо, що ринок працюватиме без залучення держави й державних інструментів”, – резюмує Марченко.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень