Металургійна галузь відновиться тільки після деблокади портів – комерційний директор “Метінвесту”

27 березня 2023, 17:28Новини141

Підприємства галузі зараз працюють на межі рентабельності заради збереження потужностей і робочих місць

  • Посилання скопійованоlink copied

Металургійна галузь відновиться тільки після деблокади портів – відкриття морських портів не тільки для зернового, а й для металургійного експорту може забезпечити Україні надходження до $600 млн валютної виручки щомісяця, вважають у гірничо-металургійній групі “Метінвест”.

Як повідомив комерційний директор “Метінвесту” Дмитро Ніколаєнко в колонці для Forbes, фактично підприємства галузі наразі працюють на межі рентабельності заради збереження потужностей і робочих місць. Зокрема, у грудні 2022 року металургійні комбінати “Каметсталь” і “Запоріжсталь” були завантажені на 25% і 33% відповідно від довоєнного рівня.

Однією з головних причин такого падіння виробництва стали проблеми зі збутом продукції через блокування морського експорту, адже до початку повномасштабного збройного вторгнення Росії приблизно 80% українського металу поставлялося за кордон. Близько 70% металургійної продукції експортувалося через морські порти, але з початком війни вони залишаються заблокованими для більшості експортерів, крім представників агросектору.

Звісно, металурги шукають альтернативні шляхи для постачання своєї продукції за кордон і використовують можливості залізниці та річкових портів. Проте через значне збільшення залізничного тарифу (до 140% – для руди, вугілля та коксу і до 70% – для чорних металів) та додаткові витрати на доставку продукції до портів ЄС вартість логістики зросла в 4-6 разів“, – констатує Ніколаєнко й додає, що в результаті 2022 року надходження України від експорту чорних металів скоротилися на 67,5% порівняно з 2021 роком – до $4,533 млрд. Однак в умовах, що склалися, навіть цей результат – велике досягнення.

Як зазначає Ніколаєнко, гірничо-металургійний комплекс (ГМК) є однією з провідних галузей економіки.

Напередодні війни у 2021 році на ГМК припадало 33% загального експорту України на суму $22 млрд. Водночас внесок галузі у ВВП країни сягав 10%. Відповідно, скорочення метвиробництва та експорту призводить до суттєвих втрат: ВВП у 2022 році обвалився майже на третину.

Але є й хороша новина: металургійна галузь має потенціал для швидкого відновлення у випадку, якщо на додаток до діючого експортного “зернового коридору” вдасться відкрити порти для експорту товарів ГМК. Це посилить економічну міцність держави, оскільки забезпечить надходження близько $600 млн експортного виторгу в місяць і дозволить зберегти сотні тисяч робочих місць“, – зазначає топменеджер.

Тому група “Метінвест” від імені всієї галузі закликає представників влади, дипломатів і міжнародних партнерів України докласти максимум зусиль, щоб відкрити море для української сталі, яка для всього світу вже стала символом української боротьби та незламності, резюмував комерційний директор холдингу.

Довідково:

  • “Метінвест” є вертикально інтегрованою групою з видобувних і металургійних підприємств. Його підприємства розташовані в Україні – в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях, а також у країнах Європи.
  • Основними акціонерами холдингу є група “СКМ” (71,24%) і “Смарт-холдинг” (23,76%), які спільно керують ним.
  • ТОВ “Метінвест Холдинг” – керуюча компанія групи “Метінвест”.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Сам факт тиску на суд є неприпустимою поведінкою. В поєднанні з масованою інформаційною атакою – тим більше