За кордоном

Meta і Alphabet пропонують Голлівуду мільйони доларів за контент для навчання штучного інтелекту

27 травня 2024, 15:15Новини46

Этот материал также доступен на русском

Їхній конкурент – компанія OpenAI – за підтримки Microsoft Corp. веде подібні переговори

  • Посилання скопійованоlink copied

Компанії Alphabet Inc. і Meta Platforms Inc. провели переговори з великими голлівудськими студіями щодо ліцензування контенту, який може використовуватися для відео, створеного штучним інтелектом.

Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела.

Обидві компанії розробляють технологію, яка може створювати реалістичні сцени з текстових підказок, і запропонували десятки мільйонів доларів, щоб співпрацювати з кіностудіями.

Їхній конкурент – компанія OpenAI – за підтримки Microsoft Corp. веде подібні переговори.

Зазначається, що голлівудські студії прагнуть обговорити способи використання штучного інтелекту, проте вони остерігаються передавати фільми та телешоу технологічним компаніям без контролю над тим, як використовується цей контент.

Warner Bros. Discovery Inc. висловила готовність ліцензувати деякі зі своїх програм для навчання моделей, але лише для окремих підрозділів, а не для всієї своєї бібліотеки.

Walt Disney Co. і Netflix Inc. не бажають надавати ліцензії на свій контент, але висловили зацікавленість у інших типах співпраці.

Втім, жодна велика студія досі не подала до суду на технологічну компанію через штучний інтелект, незважаючи на побоювання, що багато з цих моделей уже пройшли навчання на їх захищеному авторським правом матеріалі.

Як зазначається, вони хотіли б знайти спосіб змусити ШІ працювати на них, а не боротися з новою технологією, яка може допомогти суттєво змінити галузь.

Навчання штучного інтелекту

Раніше повідомлялося, що компанія-розробник CharGPT – OpenAI – і News Corp підписали угоду, що надає доступ OpenAI до новинного контенту від видавничих брендів News Corp, таких як The Wall Street Journal та The Sun. Таким чином новини будуть використовуватися для навчання моделей штучного інтелекту компанії.

Деталі угоди поки не відомі, проте The Wall Street Journal повідомляє, що News Corp отримає $250 млн компенсації.

Судові позови

До того повідомлялося, що газета New York Times подала до суду на Microsoft та OpenAI за використання її статей для навчання штучного інтелекту. Пізніше ще вісім великих щоденних газет, включно з Chicago Tribune і New York Daily News, подали до суду на компанії OpenAI і Microsoft.

До того стало відомо, що Apple витратить $50 млн, щоб навчати свій штучний інтелект на текстах відомих видань.

Розвиток ШІ

Раніше директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що розвиток та поширення технологій штучного інтелекту вдарить по світовому ринку праці “як цунамі”.

За її словами, штучний інтелект, ймовірно, вплине на 60% робочих місць у країнах з розвиненою економікою та на 40% робочих місць у всьому світі в найближчі два роки.

У травні 2024 року Рада Європи ухвала першу конвенцію щодо захисту прав людини і демократії в умовах розвитку технологій штучного інтелекту.

Джерело: https://biz.censor.net/n3491231

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону