Колізії та конфлікти

Масові обшуки у військкоматах та ВЛК: поліція вилучила понад 10 000 медичних справ

23 серпня 2023, 15:45Новини132

Этот материал также доступен на русском

Діям службовців та цивільних осіб, які стали псевдохворими або отримали псевдоінвалідність, буде надана правова кваліфікація

  • Посилання скопійованоlink copied

У рамках проведення понад 200 обшуків для документування корупційних схем ухилення від призову Нацполіція вилучила понад 10 000 медичних справ громадян.

Про це у Телеграмі поінформувала пресслужба Департаменту стратегічних розслідувань НПУ, передає Укрінформ.

«За результатами проведення слідчих дій за місцем розташування МСЕК та ВЛК, у приміщеннях ТЦК та за місцем проживання причетних до «схем» осіб поліцейські вилучили понад 10 000 особових медичних справ, журнали реєстрації осіб, які пройшли та проходять комісії, тощо», – зазначається у повідомленні.

У НПУ заявили, що всі вилучені матеріали будуть ретельно проаналізовані та буде перевірена законність їх одержання.

«Діям службовців та цивільних осіб, які стали псевдохворими або отримали псевдоінвалідність, буде надана правова кваліфікація», – йдеться у повідомленні.

У поліції нагадали, що 22 серпня оперативники Департаменту стратегічних розслідувань разом з органами досудового розслідування Нацполіції та прокуратурою проводили по всій країні понад 200 обшуків у медзакладах і територіальних центрах комплектування.

За даними слідства, причиною проведення цих комплексних заходів стали виявлені поліцейськими масштабні корупційні схеми, до організації яких причетні службові особи цих установ.

За інформацією НПУ, за винагороду фігуранти проваджень допомагали громадянам з оформленням групи інвалідності чи визнанням їх тимчасово непридатними до служби, зокрема писали фіктивні історії хвороб, видавали незаповнені медбланки з усіма печатками та підписами, а також бланки повісток, вносили недостовірні відомості про стан здоровʼя до відповідних інформаційних баз тощо.

Зазначається, що ці дії дозволяли відтермінувати чи взагалі уникнути призову на військову службу.

Як повідомлялося, 11 серпня Президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО України, головною темою якого були результати перевірки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). За результатами цього засідання Президент підписав указ про введення в дію рішення «Про результати перевірки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Збройних Сил України».

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?