“Мала приватизація”: на другому аукціоні продали спиртзавод за 150 мільйонів – хто покупець?

21 вересня 2022, 11:06Новини221

Этот материал также доступен на русском

Другий з початку широкомасштабного вторгнення приватизаційний онлайн-аукціон вдало завершився продажем майна за ціною майже втричі вище стартової.

  • Посилання скопійованоlink copied

У рамках “малої приватизації” відбувся другий онлайн-аукціон: за 150 млн грн продали окреме майно Марилівського місця зберігання спирту ДП “Укрспирт” (Тернопільська область).

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, – пише Економічна правда.

Другий з початку широкомасштабного вторгнення приватизаційний онлайн-аукціон вдало завершився продажем майна за ціною майже втричі вище стартової.

За окреме майно Марилівського місця зберігання спирту державного підприємства “Укрспирт” (Тернопільська область) переможець торгів запропонував 150 001 000 грн за стартової ціни 54 324 111 грн”, – йдеться у повідомленні.

“Приватизація набирає обертів. До кінця нинішнього року в рамках “малої приватизації” заплановано до продажу 150 об’єктів, і ми максимально намагатимемося виконати задумане.

Отримані кошти посилять бюджет і підуть, зокрема, на потреби Збройних Сил України”, – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

“Наразі ми вирішуємо й стратегічне завдання – зменшення держави в економіці, мінімізацію невластивих функцій управління майном. Окрім того, приватизація дасть поштовх розвитку економіки”, – додала вона.

Зазначається, що Марилівське місце провадження діяльності та зберігання спирту державного підприємства “Укрспирт” у 2018 році було модернізоване. Профільна діяльність – виробництво спиртів етилового ректифікованого та денатурованого (на даний час тимчасово призупинена). Підприємство має основне технологічне обладнання, під’єднані всі необхідні комунікації.

За право його придбання змагались четверо учасників. Після підписання договору купівлі-продажу новий власник отримає виробничі приміщення та устаткування, зерносклад та транспорт, доддали в Мінекономіки.

За даними у системі “Прозорро.Продажі”, переможцем аукціону стало ТОВ “Вітагро Енерджі” нардепа Сергія Лабазюка (фракція “За майбутнє”).

Окрім “Вітагро Енерджі”, ТОВ “Форчунер Рієлті” запропонувало за спиртзавод 150 млн грн (на 1 тис грн менше за підсумкову ціну лоту), а ТОВ “Перша подільська енергетична компанія” (смт. Теофіполь Хмельницької обл.) – 110 млн грн (на 40 млн грн менше).

При цьому “Вітагро Енерджі” входить до складу великого холдингу Vitagro, який займається виробництвом та переробкою сільгоспкультур, у тому числі фруктів та овочів, молочним тваринництвом, свинарством. Група обробляє близько 85 тис га землі у Хмельницькій, Тернопільській та Рівненській областях, має поголів’я свиней у 110 тис голов.

За даними сайту Vitagro, “Вітагро Енерджі” засновано у 2018 році для розвитку проєктів у сфері відновлюваної енергетики. Компанія має чотири сонячні електростанції у Хмельницькій області на загальної площі 29,5 га сумарною потужністю 12,9 МВт, а також працює з іншими джерелами відновлюваної енергії, такими як вітер та біомаса.

19 вересня на перших з початку широкомасштабного вторгнення онлайн-торгах за ціною майже втричі вище стартової було реалізоване окреме майно Кобиловолоцького місця зберігання спирту – за більш ніж 70 млн грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?