Колізії та конфлікти

Махінаційні схеми з соцвиплатами: скільки становлять щомісячні збитки України?

25 травня 2021, 11:43Новини461

Этот материал также доступен на русском

Існують схеми, коли на ім’я померлих пенсіонерів продовжують отримувати пенсію, або реєструють дитину у всіх районах країни, щоб вона отримувала соціальні виплати у зв’язку з народженням.

  • Посилання скопійованоlink copied

Віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів, що збитки від махінаційних схем із соціальними виплатами становлять мільярди гривень на місяць. Він вважає, що верифікація державних реєстрів України та їхня інтеграція дасть змогу запобігти цьому, – повідомляє Економіка24.

Схеми з соцвиплатами в Україні

Уряд, парламент і окремі посадовці максимально підтримують цифрову трансформацію, але є проблеми із зацікавленими сторонами, щоб Мінцифрі не вдалося зробити певні реформи, – вважає Федоров.

“Наприклад, єдиний соціальний реєстр – це можливість верифікувати соціальні виплати та зробити так, щоб соцвиплати отримували тільки ті люди, які їх мають отримувати”, – розповів Федоров.

Віцепрем’єр наводить приклад, коли на ім’я пенсіонерів, яких уже немає серед живих, продовжують отримувати пенсію, або реєструють дитину у всіх районах країни, щоб вона отримувала соціальні виплати у зв’язку з народженням. Саме через такі схеми Україна отримує мільярдні збитки кожного місяця.

Чи хтось конкретно причетний до схем?

Федоров розповів, що існує більше технологічна проблема в Україні, ніж якась змова. Оскільки, реєстри на місцях не взаємодіють між собою. Він відмітив, що у Пенсійному фонді й Міністерстві соціальної політики цю реформу зараз активно проводять.

Плани уряду, щодо усунення технологічних проблем

Планується, що реєстри між собою будуть синхронізуватись. Тобто коли українець буде приходити у певний район, щоб отримувати соцвиплати, то в реєстрі буде видно чи отримував він вже їх та де саме. Відтак, отримати соцвиплату двічі буде неможливо.

“Тому що в нас є люди, які їздять на Bentley, двічі на місяць перетинають кордон, щоб подорожувати, і водночас отримують допомогу у зв’язку з безробіттям”, – розповів Федоров.

При цьому він підкреслив, що Міністерство цифрової трансформації працює над верифікацією даних держреєстрів і планує закінчити цей процес до 2023 року.

Також на форумі “Україна 30” 18 травня 2021 року він заявляв, що до кінця 2023 року Україна 100% державних послуг потрібно надавати онлайн. У Мінцифрі хочуть до кінця 2023 року відцифрувати всі держпослуги. Федоров підкреслив, що ця мета є публічною й вона консолідує всі міністерства.

Нині в Україні взаємодіють між собою 70 реєстрів, а на момент створення Міністерства цифрової трансформації України було лише два реєстри, котрі взаємодіяли між собою. Також від початку роботи міністерства була покращена якість даних у багатьох реєстрах, відмітив віцепрем’єр та міністр цифрової трансформації України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?