Майже вся російська нафта продається вище за ліміт у $60 за барель, – FT

14 листопада 2023, 13:37Новини119

Этот материал также доступен на русском

росія повністю обходить нафтові санкції і встановлений США ціновий ліміт на продаж нафти

  • Посилання скопійованоlink copied

Практично жодне з постачань російської нафти морським транспортом у жовтні не було здійснене нижче за встановлений ліміт на рівні $60 за барель.

Як пише видання Financial Times, росія повністю обходить нафтові санкції і встановлений США ціновий ліміт на продаж нафти, передає галузеве видання enkorr.

Зазначається, що це змушує країни шукати шляхи посилення однієї зі своїх ключових економічних санкцій проти кремля.

“Останні дані свідчать про те, що нам доведеться посилити заходи… немає абсолютно ніякого бажання дозволяти росії продовжувати це робити”, – сказав виданню європейський чиновник.

Як пише видання, стурбованість західних чиновників підкріплюється офіційною російською статистикою продажів нафти в жовтні – середня отримана ціна перевищила $80 за барель.

У серпні майже три чверті всіх морських потоків нафти з росії йшли без західної страховки.

“У жовтні тільки 37 зі 134 суден, що перевозили російську нафту, мали західну страховку. Деякі західні страхові компанії отримали неправдиві декларації від російських нафтових компаній або трейдерів, які мали надати письмові запевнення, що ціна нафти нижча за $60. Одним з механізмів, за допомогою якого це досягалося раніше, є збільшення вартості доставки”, – йдеться в матеріалі.

Утім, ціна, яку росія отримує за свою нафту, як і раніше, нижча за ціну на Brent, еталонну нафту, середня ціна якої в жовтні становила $89 за барель.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?