За кордоном

Майже 70% компаній з Австрії продовжують працювати в Росії

17 січня 2023, 14:33Новини87

Этот материал также доступен на русском

Лише 3% компаній з австрійським капіталом завершили вихід з російського ринку

  • Посилання скопійованоlink copied

160 компаній з іноземним капіталом завершили вихід з РФ. Ще 1163 міжнародних підприємства заявили про вихід і припинили операції. Водночас близько 2/3 компаній з Австрії, представлених на російському ринку до війни, продовжують працювати без будь-яких самообмежень.

Про це йдеться у щотижневому моніторингу KSE Institute про вплив виходу іноземних компаній на економіку Росії.

Станом на 15 січня 160 іноземних компаній (5,3%) здійснили повний з ринку Росії. За останній тиждень їхня кількість збільшилася на 2. Ще 1163 іноземних підприємства (38,5%) згорнули операції та перебувають у процесі виходу. Разом з тим, 493 міжнародних компанії призупинили нові інвестиції, однак залишаються в РФ. А ще 1202 – продовжують свою діяльність на російському ринку без змін.

За даними експертів KSE Institute, міжнародні компанії, які остаточно пішли з РФ, забезпечували роботою щонайменше 300,2 тис. осіб, їхній річний дохід складав $41,2 млрд, капітал компаній оцінювався у $33,9 млрд, а активи – у $36,4 млрд. Іноземний бізнес, який продовжує вихід з російського ринку, мав 172,7 тис. робочого персоналу, $34,2 млрд річного доходу, $14,8 млрд капіталу та $16,6 млрд активів.

В останній довоєнний рік австрійські інвестиції в РФ становили близько $6 млрд, а російські інвестиції в Австрію – $29 млрд. За підрахунками KSE Institute, 69% із 63 австрійських компаній залишаються працювати в Росії. 14% підприємств з Австрії отримали від KSE статус «вичікують». Ще 14% – у процесі виходу. І лише 3% компаній з австрійським капіталом завершили вихід з російського ринку.

Серед австрійських компаній, які покинули РФ, – MM Packaging, яка продала заводи у Пскові та Санкт-Петербурзі, та Petro Welt Technologies, яка надає послуги у сфері видобутку природного газу та нафти. Компанія Swarovski, яка спеціалізується на виробництві ювелірних виборів, призупинила всі продажі у РФ та перебуває у процесі згортання діяльності.

Водночас важливий для російської банківської системи Raiffeisen Bank наразі ігнорує заклики покинути ринок РФ. “Банк розглядає всі стратегічні можливості щодо майбутнього Райффайзенбанк Росія, в тому числі ретельний спланований вихід з банку. Проте з огляду на складність ситуації і, в тому числі, на обмежувальні заходи, встановлені Російською Федерацією, цей процес триває”, – переконують в австрійському банку та зазначають, що торік скоротили свій кредитний портфель у РФ на чверть.

Також поки що не планує йти з Росії австрійська компанія Rotax, двигуни якої були виявлені на іранських безпілотниках, що атакували критичну інфраструктуру України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро