Майже 55 000 бізнесів відсьогодні втрачають податкову пільгу

1 серпня 2023, 16:47Новини607

Відсьогодні, після набуття законопроектом чинності, податкова пільга буде припинена, а компанії та ФОП будуть переведені автоматично на ту групу та ставку, з якої перейшли на 2%

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховна Рада наприкінці червня прийняла законопроєкт №8401, згідно з яким українські компанії втратять пільгове оподаткування. Ця норма набуває чинності відсьогодні – з 1 серпня 2023 року. Про це нагадав сервіс «Опендатабот».

Зазначається, що 54 896 українських компаній до останнього залишалися на пільговому оподаткуванні. Проти попереднього періоду їхня кількість скоротилася менш ніж на 2000 бізнесів.

Серед топ-100 компаній за обігом за результатами 2022 року дві до останнього залишалися на пільговому оподаткуванні: це ТОВ «ФОРА» і ТОВ «ВИГІДНА ПОКУПКА» (мультимаркет «Аврора»).

За даними Державної податкової служби, станом на початок травня загальна кількість компаній, що користувалися особливостями оподаткування, – 56 542. Протягом періоду, коли Верховна Рада приймала закон про скасування податкових пільг, їхня кількість суттєво не змінилася: на останній день липня нарахувано 54 896 бізнесів.

Відсьогодні, після набуття законопроектом чинності, податкова пільга буде припинена, а компанії та ФОП будуть переведені автоматично на ту групу та ставку, з якої перейшли на 2%.

Отже, окрім очевидного повернення законодавства до стану до великого вторгнення, для бізнесу існують такі ризики, як повернення ФОП партнерів до 2-ї групи або ж перехід на загальну систему оподаткування компаній/ФОП, створених під час дії пільг. Аби не наражатися на штрафи та додаткові податкові зобов’язання, варто перевіряти групу єдиного податку всіх контрагентів.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

ДПС

Статті • Влада i люди
Слід зразу наголосити, що ніяких кардинальних змін у принципах оподаткування доходів фізичних осіб не відбулось

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

ДПС

Статті • Влада i люди
Можна прогнозувати збільшення звернень органів ДПС до судів із позовами про стягнення боргів з податків та зборів

ДПС

Статті • Влада i люди
Норми права постійно зазнають трансформації