Майже 400 українців виграли суди проти росії

22 квітня 2024, 16:06Новини342

Этот материал также доступен на русском

За перші три місяці 2024 року реєстр поповнився ще 91 судовим рішенням

  • Посилання скопійованоlink copied

Станом на кінець березня українські суди винесли 397 рішень щодо відшкодування рф шкоди, завданої її військовою агресією з початку повномасштабного вторгнення.

Про це пише Опендатабот із посиланням на пошуковик судового реєстру «Бабуся». Як вказується, кількість таких справ стабільно зростає: у 2022 році було 44 таких рішень, у 2023-му — вже 262.

За перші три місяці 2024 року реєстр поповнився ще 91 судовим рішенням. Більшість із них — 292 — стосуються стягнень на користь громадян. Ще 105 рішень ухвалено на користь бізнесу. Наразі розглядається щонайменше 487 аналогічних справ проти росії, з них 310 порушені фізичними особами та 177 — підприємствами.

І хоча, як зазначили в Опендатабот, реальне виконання цих судових рішень поки неможливе через відсутність відповідного механізму, але з 2 квітня в Гаазі запрацював міжнародний Реєстр збитків для України. Відтак громадяни, які постраждали від війни, можуть безплатно подати заяву через «Дію» із зазначенням постраждалих, їхнього майна, пошкоджень, оцінки збитків та доказів.

Нагадаємо, в ЄС готуються створити міжнародну базу даних про збитки України від війни. Це стане першим кроком для притягнення росії до фінансової відповідальності.

Реєстр збитків від російської агресії, запущений у Нідерландах, має визначити орієнтири щодо виплати росією компенсацій Україні за моральну та матеріальну шкоду, завдану війною. База буде відкрита для фізичних і юридичних осіб, а також для України, включно з регіональними та місцевими органами влади, державними або контрольованими державою підприємствами. Реєструватимуть докази шкоди та позови про відшкодування шкоди або поранень. Наразі вже 43 держави схвалили угоду про Реєстр збитків від агресії рф, що прокладає шлях до компенсацій. А в Міністерстві юстиції України раніше роз’яснювали, що реєстр збитків стане складовою механізму відшкодування збитків, завданих агресією рф на території України.

Джерело: Юридичний вісник України

За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи