Литва попередила про конфіскацію власних авто росіян під час в’їзду

12 вересня 2023, 16:05Новини139

Этот материал также доступен на русском

Конфіскації підлягатимуть як автомобілі з реєстрацією у Росії, так і з російськими номерами

  • Посилання скопійованоlink copied

Митниця Литви почне конфіскувати російські автомобілі під час в’їзду до країни відповідно до останніх рекомендацій Єврокомісії, заявила глава МВС республіки Агне Білотайте.

“Ті автомобілі, які зареєстровані в Росії, повинні бути конфісковані, якщо вони в’їжджають до Литви, і цей контроль буде забезпечений митними органами, тому що це їхня функція, це робота та відповідальність митних органів”, – сказала Білотайте.

Конфіскації підлягатимуть як автомобілі з реєстрацією у Росії, так і з російськими номерами, уточнила заступник міністра закордонних справ країни Йовіта Нелюпшене. Захід поширюватиметься не лише на росіян, а й на всіх громадян ЄС. Однак вона не торкнеться тих, хто їде транзитом через Калінінград. Проте для транзиту необхідно мати транзитну візу або інші документи.

Оскільки Єврокомісія випустила це роз’яснення минулої п’ятниці, 8 вересня, воно має застосовуватися негайно, наголосила Нелюпшене.

При цьому міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс пообіцяв продовжити консультації з Єврокомісією щодо конфіскацій автомобілів та особистих речей у росіян. Він пояснив це тим, що ситуація країни є винятковою — російські громадяни мають право їздити до Калінінграда і назад через її територію.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?