Лише 7% учасників небанківського фінансового ринку розкрили свої структури власності за два тижні до кінця встановленого строку

4 червня 2021, 10:23Новини309

Этот материал также доступен на русском

Надавачі фінпослуг, чиї структури власності не відповідають вимогам, мають подати до НБУ документи про структуру власності та опис заходів щодо її приведення у відповідність до вимог регулятора.

  • Посилання скопійованоlink copied

За півтора місяця з дати набрання чинності Положенням про вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг лише 7% учасників небанківського ринку подали до Національного банку України документи про свою структуру власності. Зокрема структури власності розкрили 15 страховиків та 89 фінансових компаній, – повідомляє прес-служба регулятора.

Компанії, які наразі не подали документи, мають для цього ще два тижні, а саме до 17 червня 2021 року. Національний банк нагадує учасникам небанківського ринку про строки та про важливість вчасного подання повного пакета документів.

“Ставши новим регулятором, Національний банк почав працювати над фундаментом для формування платоспроможного, стійкого, конкурентного ринку небанківських фінансових послуг в Україні. Однією із ключових засад цього є забезпечення прозорості небанківського ринку, розкриття структур власності його учасників. Строк, встановлений для розкриття структур власності, вже підходить до свого закінчення, і сьогодні ми вперше публікуємо інформацію про структури власності тих учасників небанківського ринку, які вже подали до Національного банку повні пакети документів”, – зазначив Голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Також Національний банк на своєму вебсайті започаткував сторінку “Структури власності надавачів фінансових послуг”. Тут публікуватиметься інформація про структури власності небанківських фінансових установ. Вже зараз ви можете ознайомитися зі структурами власності компаній, які перші належним чином їх розкрили.

Крім того, на спеціальному лендингу “Прозорий ринок небанківських фінпослуг” сьогодні з’явився розширений перелік відповідей на найпоширеніші запитання від учасників ринку про розкриття структур власності.

Нагадаємо, Національний банк 14 квітня 2021 року затвердив вимоги до структур власності надавачів фінансових послуг та визначив критерії їх прозорості. Так, учасники небанківського ринку отримали два місяці, щоб подати пакет документів про своїх реальних власників.

Надавачі фінпослуг, чиї структури власності не відповідають вимогам, мають подати до Національного банку документи про структуру власності, а також додатково надати опис заходів щодо приведення своєї структури власності у відповідність до вимог регулятора. Після цього вони матимуть близько чотирьох місяців для виправлення ситуації. Проте в разі неусунення проблем Національний банк матиме право прийняти рішення про анулювання всіх ліцензій фінансової установи.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу