Огляд ЗМІ

Лише 3% українських роботодавців не стикнулися з дефіцитом кадрів: результат опитування

19 жовтня 2023, 14:49Новини168

Этот материал также доступен на русском

12 жовтня Work.ua був партнером дискусії про людський капітал Київського міжнародного економічного форуму. Ділимося найцікавішими висновками та прогнозами

  • Посилання скопійованоlink copied

Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) — один із найбільших у Східній Європі майданчиків, який об’єднує представників бізнесу, влади та суспільства для обговорення ключових економічних питань і глобальних трендів.

На заході Work.ua в рамках дискусії про людський капітал поділився актуальною статистикою ринку праці:

  1. Ринок праці відновився, але нерівномірно. Приріст вакансій за областями від лютого 2022 до вересня 2023 року підсвічує, куди релокувалися найбільше компаній і працівників, які регіони активно відновлюються після звільнення від окупації й активних бойових дій. Зокрема, найбільший відсоток приросту пропозицій роботи у Закарпатській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.
  2. Саме тут бачимо найменшу кількість відгуків шукачів на одну вакансію. Закарпатська область стабільно лідирує за найменшою кількістю відгуків ще від початку 2023 року. Тож хоч і регіон за кількістю пропозицій роботи демонструє рекордні показники, із попитом — ситуація невтішна.
  3. Середня кількість відгуків на вакансію на місяць нині на рівні 2021 року, коли спостерігався так званий «ринок шукача». З червня до вересня зазвичай відбувалося сезонне коливання. Проте зараз тенденція до падіння сильніша, ніж сезонні зміни. Підтверджують цю динаміку і самі роботодавці: знаходити кваліфікованих спеціалістів стало довше і складніше.

Work.ua запитав учасників КМЕФу, чи відчувають вони дефіцит кадрів у своїй галузі та як долають цей виклик. Лише 3% респондентів не стикнулися із цим явищем. Натомість абсолютна більшість відчуває нестачу шукачів та має в арсеналі різні методи розв’язання цієї проблеми.

Зокрема, бізнес готовий наймати людей з меншим досвідом та інвестувати ресурси у навчання співробітників. Також роботодавці пропонують вищі зарплати, щоб залучити найкращі кадри. І, звісно ж, створюють програми адаптацій та працевлаштування ветеранів.

Під час дискусії про людський капітал учасники ділилися власними спостереженнями та прогнозами:

  • Бізнес не може робити ставку на повернення людського капіталу в найближчий рік. Тому зростає актуальність навчання персоналу — створення людського капіталу.
  • На ринку праці є тренд на збільшення кількості вакансій та часу на їхнє закриття.
  • Особливо сильно дефіцит кадрів помітний у робітничих спеціальностях.
  • Бізнесу варто створювати власні програми реінтеграції та залучення робочої сили.

Перед ринком праці стоять серйозні виклики, проте вони також відкривають і нові можливості. Адже зараз бізнес відкритий до нестандартних рішень та впровадження нових технологій для подолання дефіциту кадрів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Будь-які потуги московітів, навіть гіпотетичні, привласнити собі «Щедрика» Миколи Леонтовича, який став одним із національних музичних символів України – приречені

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Адвокат — це не професія, а спеціальність, і тому фемінітиви тут недоречні

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій