За кордоном

Ліхтенштейн вступає до Міжнародного валютного фонду

18 квітня 2024, 15:45Новини65

Этот материал также доступен на русском

Уряд Ліхтенштейну 16 квітня схвалив звіт і заявку на вступ до Міжнародного валютного фонду (МВФ)

  • Посилання скопійованоlink copied

Виконавча рада та Рада керуючих МВФ схвалили членство Ліхтенштейну переважною більшістю голосів в березні та квітні 2024 року відповідно. Таким чином МВФ, який наразі налічує 190 держав-членів, виконав усі вимоги для вступу Ліхтенштейну.

Ще у вересні 2022 року парламент Ліхтенштейну значною більшістю голосів доручив уряду розпочати переговори про вступ до МВФ. Уряд восени 2022 року розпочав роботу над переговорами.

На додаток до мети забезпечення довгострокової фінансової стабільності через МВФ як кредитора останньої інстанції, членство може, зокрема, зміцнити репутацію та помітність місця розташування бізнесу та фінансового центру Ліхтенштейну.

“Присутність у статистиці та звітах МВФ підвищує глобальну обізнаність про високий інноваційний потенціал галузі, потужний фінансовий сектор, здорові державні фінанси та високий рівень відповідності міжнародним стандартам. За багатьма показниками Ліхтенштейн опинився б на першому місці серед усіх країн МВФ”, – заявили в уряді князівства.

МВФ надає країнам-членам безкоштовні поради, що особливо актуально для Ліхтенштейну, коли йдеться про розвиток макроекономічної статистики. Двостороннє співробітництво зі Швейцарією також буде активізовано через членство в МВФ і пов’язаний з цим вступ до швейцарської групи голосування.

Фонд пропонує захист у кризових ситуаціях за допомогою різних механізмів. Швидкий доступ до фінансових ресурсів був би дуже важливим для Ліхтенштейну, наприклад, у разі великого стихійного лиха чи фінансової кризи. Швидкий доступ до ліквідних коштів має вирішальне значення під час кризи, щоб захистити фінансовий сектор і, зрештою, реальну економіку від серйозних збитків.

Уряд прийшов до висновку, що членство Ліхтенштейну в МВФ пов’язане з великими перевагами. Вступ до МВФ привабливий і з суто фінансової точки зору. За підрахунками уряду, витрати на приєднання до МВФ складають близько півмільйона франків щорічно і складаються виключно з адміністративних витрат, які виникають внаслідок активної участі в МВФ.

Крім того, квота для Ліхтенштейну була визначена в рамках процесу вступу на рівні приблизно 120 мільйонів швейцарських франків. Чверть цієї суми, або близько 30 мільйонів швейцарських франків, так звана резервна позиція, депонується в МВФ як резерв ліквідної валюти і тому доступна в будь-який час і приносить відповідні відсотки.

Процентний дохід, який становитиме приблизно 1,15 млн швейцарських франків щорічно за поточною процентною ставкою, значно перевищує річні адміністративні витрати. Загалом переваги значно перевищують витрати, пов’язані з членством, резюмували в уряді.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення