За кордоном

Lamborghini запровадив чотириденний робочий тиждень для своїх робітників

6 грудня 2023, 16:06Новини144

Вперше в Європі в автомобільній промисловості вдалося досягти значного скорочення робочого часу компанії не просто без скорочення заробітної плати персоналу, а й з її підвищенням

  • Посилання скопійованоlink copied

Італійський автовиробник Lamborghini у вівторок уклав угоду із профспілками про запровадження чотириденного робочого тижня для своїх працівників виробничих професій.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Профспілки FIOM та FIM-CISL назвали укладену угоду «історичною», оскільки вперше в Європі в автомобільній промисловості вдалося досягти значного скорочення робочого часу компанії не просто без скорочення заробітної плати персоналу, а й з її підвищенням.

Відтак виробничі працівники Lamborghini, які працювали в дві зміни, чергуватимуть п’ятиденний тиждень із чотириденним, загалом скорочуючи 22 робочі дні на рік. Ті з них, хто працює в три зміни, включно з нічними, матимуть п’ятиденний робочий тиждень, який чергуватиметься із двома чотириденними, у результаті чого на рік буде скорочено 31 робочий день, зазначили профспілки.

Що стосується оплати праці – угода включає збільшення на 50% змінних бонусів, які виплачуються працівникам, а також збільшення одноразового бонусу в розмірі понад 1000 євро, який нарахують їм цього місяця.

Укладена Lamborghini угода є частиною ширших змін рамкового контракту, за яким працюють виробничі співробітники. Він також передбачає створення 500 нових робочих місць, підвищення річної заробітної плати та введення додаткових трудових пільг.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом