За кордоном

Китайські автомобільні бренди масово покидають російський ринок через низький попит і проблеми з обслуговуванням

25 березня 2025, 15:35Новини171

Этот материал также доступен на русском

Масовий вихід іноземних виробників після 2022 року призвів до того, що китайські компанії залишилися єдиними, хто продовжує постачання автомобілів у Росію

  • Посилання скопійованоlink copied

Російський автомобільний ринок цього року може зіткнутися з масовим виходом китайських брендів. Про це заявив голова асоціації «Російські автомобільні дилери» (РОАД) Олексій Подщеколдін.

«Десятки китайських марок завозяться з КНР і не виробляються в Росії. Попит на них низький, адже компанії не здатні утримувати мережі сервісних центрів у РФ та швидко забезпечувати гарантійний ремонт і запчастини. У 2025 році ми побачимо, що китайських брендів у нас стане ще менше», — сказав Подщеколдін.

Він додав, що лише декілька виробників з Китаю, зокрема Changan, Chery, Geely та Haval, відкрили в Росії складальні лінії та сервісні центри, а також забезпечили доступ до запчастин.

Наразі на первинному та вторинному ринках Росії представлено понад 100 брендів автомобілів, серед яких приблизно 60% — китайські, 30% — російські та 5–6% — ті, що офіційно покинули Росію після вторгнення в Україну. Очікується, що така пропорція може зберегтися до кінця 2025 року.

Причини відходу китайських брендів

Раніше представники дилерських центрів попереджали про можливий вихід частини китайських брендів через мінімальну клієнтську базу. Йдеться передусім про такі марки, як Livan, Kaiyi, SWM, Foton та інші.

«Дилери перестали інвестувати в ці бренди. Китайські автомобілі здебільшого однотипні, оскільки вони належать групам Chery, Geely, Great Wall та Changan. Вони пропонують схожі моделі з подібними технологіями, цінами та дизайном, конкуруючи між собою у сегменті до 2–3 млн рублів», — зазначив директор департаменту нових автомобілів компанії «Рольф» Микола Іванов.

Китайські автомобілі домінують на ринку РФ

Попри тенденцію виходу менш популярних марок, частка китайських брендів серед нових автомобілів у Росії за підсумками року сягнула 68%. За даними «Автостату», Haval, Chery та Geely входять до топ-10 з продажу, разом займаючи 47,35% ринку нових машин.

Масовий вихід іноземних виробників після початку вторгнення в Україну призвів до того, що китайські компанії залишилися серед небагатьох, хто продовжує постачання автомобілів у Росію. Однак їхній відхід лише питання часу, якщо ситуація з попитом і сервісною інфраструктурою не покращиться.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного