Проекти та інноваціїЗа кордоном

Китай завершив встановлення найпотужнішої у світі прибережної вітряної турбіни

12 червня 2024, 15:30Новини105

Этот материал также доступен на русском

Її потужність складає 18 МВт

  • Посилання скопійованоlink copied

Китайська державна компанія Dongfang Electric Corporation оголосила про завершення встановлення найвищої у світі прибережної вітряної турбіни потужністю 18 МВт.

Нова установка зможе генерувати 72 ГВт год чистої енергії на рік, що допоможе забезпечити енергетичний баланс на східному узбережжі Китаю в поєднанні з постачанням сонячної енергії із західних регіонів країни.

Проте західні експерти застерігають від поспішного наслідування прикладу Китаю у створенні надпотужних вітрових установок, повідомляє 3D News. Вони наголошують, що це економічно недоцільно з багатьох причин, включаючи недостатньо розвинені ланцюжки поставок та відсутність необхідного кранового обладнання. Китай, навпаки, бачить у вітряній енергії основу своєї безвуглецевої енергетики після 2060 року.

З минулого року в країні було розроблено технологію будівництва 16-МВт вітряків всього за один день, що дозволяє суттєво прискорити процес їх встановлення.

Нещодавно встановлена ​​вітряна турбіна потужністю 18 МВт має ротор діаметром 260 метрів, що еквівалентно площі понад 7 стандартних футбольних полів.

Чим більша площа ротора, тим швидше окупається установка і тим більше енергії вона виробляє. У перспективі планується створити вітряк потужністю 22 МВт, який буде вищий за Ейфелеву вежу і з ротором діаметром 310 метрів. Однак цей проект поки що перебуває в стадії розробки.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?