Колізії та конфлікти

Китай пригрозив Україні погіршенням відносин через список спонсорів війни НАЗК – Reuters

1 лютого 2024, 16:57Новини116

Этот материал также доступен на русском

Понад чверть компаній у списку є китайськими

  • Посилання скопійованоlink copied

Китай заявив Україні, що їхні двосторонні відносини можуть погіршитися через внесення Києвом понад десятка китайських компаній у список «міжнародних спонсорів війни», який веде Національне агентство із запобігання корупції, пише Reuters із посиланням на два високопоставлені українські джерела.

Попередження було передано Україні минулого місяця на зустрічі посла Китаю в Києві з високопоставленими українськими урядовцями, сказали анонімні джерела агентства.

«Посол сказав, що все це (чорний список) може негативно вплинути на наші відносини», – сказав один із співрозмовників.

Він додав, що в результаті Китай не ставив перед Україною жодних умов чи «тимчасових рамок», а просто висловив свою позицію.

Друге джерело припустило, що Пекін може пов’язувати це питання з китайськими закупівлями українського зерна.

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року Китай був найбільшим торговельним партнером України і залишається важливим споживачем українського зерна, соняшникової олії та залізної руди.

Чорний список, який не має жодних юридичних наслідків для компаній, які до нього потрапили, спрямований на компанії, які буцімто співпрацюють і Росією в таких галузях, як нафта і газ, що є основним джерелом доходів для Москви. У ньому фігурують китайські енергетичні гіганти – Китайська національна нафтова корпорація (CNPC), Китайська нафтохімічна корпорація (Sinopec Group) і Китайська національна офшорна нафтова корпорація (CNOOC).

У чорному списку НАЗК фігурують 48 компаній, 14 із яких із Китаю, вісім із США та по чотири із Франції та Німеччини.

У вівторок Китай заявив, що віце-міністр закордонних справ Китаю Сунь Вейдун зустрівся з послом України в Пекіні та обмінявся думками щодо питань, що становлять спільне занепокоєння, і що Сунь сказав, що країни повинні поважати одна одну та щиро вести відносини.

Водночас Пекін має тісні зв’язки з Москвою і утримується від критики вторгнення Росії в Україну, хоча в офіційних повідомленнях заявляє, що суверенітет і територіальну цілісність усіх країн необхідно поважати.

При цьому новий міністр оборони Китаю Дун Цзюнь під час переговорів із главою Міноборони РФ Сєргєєм Шойгу напередодні заявив, що Пекін «надав Росії підтримку щодо українського питання».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення