За кордоном

Китай остаточно викинув Росію із проекту створення спільного літака

6 листопада 2023, 17:32Новини977

Этот материал также доступен на русском

Китай остаточно виключив російських партнерів із проекту лайнера CR929, який розробляли з 2017 року, плануючи створити конкурента Boeing та Airbus

  • Посилання скопійованоlink copied

Спроба Росії домовитися про співробітництво в авіапромі з Китаєм і створити спільними зусиллями перший із часів СРСР власний широкофюзеляжний літак закінчилася провалом.

Китай остаточно виключив російських партнерів із проекту лайнера CR929, який розробляли з 2017 року, плануючи створити конкурента Boeing та Airbus.

Як повідомляє South China Morning Post, китайський розробник літака – Commercial Aircraft Corporation of China (Comac) – перестав згадувати Росію як країну-учасницю проекту і тепер просуває літак місткістю 280 пасажирів як виключно китайську розробку.

Жодного слова про участь РФ не сказав віце-президент Comac Ці Сюефен, який виступав на конференції Китайської асоціації авіатранспорту (CATA). Він заявив про «прогрес» у розробці лайнера, вартість якого оцінювали в $50 млрд, і вихід на новий етап «деталізованого дизайну». Про участь у проекті російської Об’єднаної авіабудівної корпорації, яка спочатку мала створити планер і хотіла взяти участь у розробці двигунів, не було сказано нічого.

На авіасалоні в Ле-Бурже влітку 2023 року новий літак також був представлений як власна китайська розробка, хоча навіть абревіатура лайнера CR повинна була символізувати країни-учасниці проекту (C – China, Китай; R – Russia, Росія). Тепер R виключили з назви літака, і Comac просуває його як C929.

Проблеми з російською участю у створенні літака, який цього року здійснив перший політ, почалися з перших років. СOMAC відмовився допускати Росію до отримання доходів від продажу літака на внутрішньому китайському ринку. Натомість ОАК пропонувалася підвищена частка у продажах у світі (70%). Але саме в Китаї очікувався попит на літак у кількості 3 тисяч машин, тоді як його світові перспективи були неясними.

У 2022 році, після початку війни в Україні та запровадження західних санкцій проти російської авіагалузі, Китай вирішив відмовитися від усіх російських напрацювань у CR929 та замінити їх західними.

Зокрема, замість шасі виробництва РФ СOMAC наполягала на використанні німецьких та американських вузлів, а також прийняла рішення залучити Rolls-Royce і General Electric до розробки двигуна, хоча Росія сподівалася взяти участь і у цій частині проекту.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного