За кордоном

Китай через санкції забрав назад обладнання, яке надав для російського проекту “Арктик СПГ 2”

9 липня 2024, 11:07Новини4827

За кілька днів до прибуття в Мурманську область китайське судно розвернулося і вирушило назад

  • Посилання скопійованоlink copied

Наприкінці березня китайський виробник установок для зрідження газу Wison New Energies відправив два випущені ним агрегати для третьої черги російського проекту «Арктик СПГ 2».

Але за кілька днів до прибуття в Бєлокамєнку в Мурманській області, де знаходиться центр будівництва великотоннажних морських споруд «Новатека», китайське судно розвернулося і вирушило назад, розповіло спеціалізованому виданню gCaptain джерело на верфі Wison в порту Чжоушань, пише moscowtimes.eu.

За два тижні до цього Wison оголосила, що повністю згортає роботу з росією. Загалом компанія випустила для «Арктик СПГ 2» понад десяток установок. Крім двох відправлених, ще дві залишилися в Чжоушані.

Wison відмовилася від співпраці з росією через американські санкції. Коли судно з установками знаходилося вже в дорозі, Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) внесло до чорного списку китайську та сінгапурську компанії, а також три їх судна, які доставили в рф установки для зрідження газу після того, як США наприкінці минулого року ввели санкції проти «Арктик СПГ 2», які заборонили постачання саме такого обладнання.

Судно з установками Wison, пройшовши більшу частину шляху, «застрягло» у червні біля Фарерських островів, на північ від Британії, після чого на початку липня попрямувало назад до Гібралтарської протоки, свідчать дані про відстеження його руху компанії Shipatlas.

Найбільший в росії ЗПГ-проект не зміг через санкції почати експорт з першої технологічної лінії, як передбачалося, на початку 2024 року. За відсутності покупців і через брак газовозів льодового класу (з 21 запланованого компанія отримала всього три кораблі російського виробництва) «Арктик СПГ 2» змушений був практично зупинити видобуток, оскільки його потужності для зберігання виявилися заповнені.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?